Portugalia. Rząd wprowadza obowiązek okazywania paszportu covidowego w restauracjach

Wzrost zachorowań na COVID-19 skłonił portugalski rząd do wprowadzenia nowych obostrzeń. Od tej pory, w pewnych regionach kraju, wizyta w restauracji lub hotelu będzie się wiązała z nowymi obowiązkami.
Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

Rząd Portugalii ogłosił w czwartek nowe restrykcje sanitarne wraz z nienotowanym od lutego wzrostem zachorowań na COVID-19. Wśród nowych obostrzeń jest między innymi obowiązek posiadania paszportu covidowego w placówkach gastronomicznych - dotyczy to regionów kraju najbardziej dotkniętych pandemią.

Portugalia. Zmiany podczas wizyt w restauracjach i hotelach

Podczas konferencji prasowej w Lizbonie, rzecznidzka rządu Mariana Vieira da Silva poinformowała, że w restauracjach podczas weekendów wymagane będzie:

  • posiadanie dokumentu potwierdzającego zakończenie szczepień,
  • negatywny wynik testu
  • lub zaświadczenie o przebyciu COVID-19.

Sprecyzowała, że obowiązek ten będzie dotyczył wnętrz placówek gastronomicznych. Dodała, że w rejonach kraju najbardziej dotkniętych przez pandemię, restauracje będą musiały zostać zamknięte po 22:30.

Vieira da Silva wskazała, że w rejonach tych również wejście do hotelu będzie wiązało się z koniecznością przedstawienia paszportu COVID lub zaświadczenia o braku infekcji wirusem SARS-CoV-2.

Pogorszenie stanu epidemicznego w Portugalii. Tak źle nie było od lutego

Od środy w Portugalii notowany jest najwyższy od lutego poziom dobowych zakażeń koronawirusem, przekraczający trzy tysiące infekcji.

Dotychczas służby medyczne potwierdziły w Portugalii ponad 899 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. Wskutek infekcji SARS-CoV-2 zmarło 17,1 tysiąca osób, z czego dziewięć podczas ostatniej doby.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP) /zat/ tebe.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: