Tunezja. Wjedziesz tam tylko z testem na koronawirusa. Szczepienie nie ma znaczenia

Wakacje w Tunezji? Sprawdź dokładnie zasady wjazdu. Te właśnie się zmieniły i już samo szczepienie nie wystarczy, by przekroczyć granicę. Wszyscy podróżni muszą okazać negatywny test na koronawirusa.

Kolejne kraje przywracają restrykcje dla podróżujących. Cały świat, a szczególnie Europę, dręczy wariant Delta koronawirusa. W związku z tym wybierając się na wakacje, warto uważnie sprawdzać obostrzenia. Te na przykład zmieniła właśnie Tunezja

Tunezja. Obowiązkowe testy na koronawirusa

Wakacje w Tunezji będą się wiązały w najbliższym czasie z dodatkowym kosztem dla wszystkich podróżujących, niezależnie od tego czy są zaszczepieni, czy nie. Aby przekroczyć granicę kraju, od 10 lipca wszyscy turyści zobowiązani są okazać test PCR z kodem QR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Jeszcze niedawno z tego obowiązku były zwolnione zorganizowane grupy turystyczne, ale nowy obowiązek dotyczy także ich członków. Na lotnisku przed odprawą podróżnym zostanie sprawdzona również temperatura.

W Tunezji natomiast robione są wyrywkowe testy. Pozytywny wynik oznacza 14-dniową kwarantannę w hotelu, w którym mamy wykupiony wypoczynek. Powrót do Polski z Tunezji oznacza obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. 

 Money.pl informuje, że przed wylotem należy też wypełnić tunezyjski formularz lokalizacyjny pod TYM adresem. Polski rząd apeluje również o rejestrację w systemie Odyseusz. Dzięki temu w razie potrzeby MSZ będzie mogło podjąć kontakt, udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną. System Odyseusz umożliwia również otrzymywanie powiadomień o zagrożeniach w kraju podróży oraz innych informacji konsularnych.

Obostrzenia w Tunezji

W Tunezji od początku lipa obowiązuje godzina policyjna. W domu należy pozostać między 20.00 a 5.00 rano. W transporcie publicznym i obiektach turystycznych jest obowiązek zasłaniania ust oraz nosa, a maksymalne obłożenie nie może przekroczyć 50 proc. Podobnie w obiektach gastronomicznych. Na plażach parasole i leżaki są rozmieszczone co 2,5 m, a na basenach wprowadzono: ograniczenie liczby osób korzystających z basenu (1 osoba na 3 mkw.), zakaz korzystania z basenów przez osoby z grup specjalnego ryzyka np. kobiety w ciąży, osoby starsze, a także mające problemy z oddychaniem; lista przeciwwskazań będzie umieszczona przy basenie.

Zobacz wideo Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie? Rozmowa z ekspertem Tomaszem Świergolikiem
Więcej o: