Loteria szczepionkowa. Dziś kolejne losowanie tygodniowe. Jakie nagrody można wygrać?

Pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych jest do wygrania w środę, w ramach nagród tygodniowych dla osób zarejestrowanych od 12 do 18 lipca br. w loterii szczepionkowej. To już drugie tego typu losowanie. Takie same nagrody będzie można wygrać w 10. kolejnych tygodniowych losowaniach.
Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Loteria szczepionkowa. Dziś losowanie tygodniowe

Drugie z dwunastu zaplanowanych tygodniowych losowań w Loterii Narodowego Programu Szczepień odbędzie się w środę 21 lipca. Udział w nim wezmą osoby zarejestrowane od 12 do 18 lipca 2021 roku. Do wygrania będzie pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Takie same nagrody będzie można wygrać w dziesięciu kolejnych tygodniowych losowaniach. Pierwsze tygodniowe losowanie odbyło się 14 lipca.

Jakie nagrody w loterii szczepionkowej?

Oprócz nagród tygodniowych, w loterii do wygrania są także nagrody natychmiastowe, miesięczne oraz nagroda finałowa.

Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygra 200 zł, a co 2000. grający - 500 zł. Z kolei podczas każdego z trzech losowań miesięcznych można wygrać dwie wygrane w wysokości 100 000 zł oraz dwa samochody Toyota Corolla. Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. Uczestnicy loterii zagrają wówczas o dwie nagrody po 1 mln zł każda, a także o dwa samochody Toyota C-HR.

Zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, oraz 1 mln zł) są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym.

Kto może wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej brać udział osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestracji można dokonać poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Jak przekazał Totalizator Sportowy, zwycięzcy natychmiastowych nagród codziennych są o tym informowani przez organizatora, czyli TS - wiadomością SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymują SMS bezpośrednio z PKO BP zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu. Wygraną można podjąć z bankomatów banku lub odebrać w każdej jego placówce.

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań można znaleźć na stronie internetowej loterii.

Zasady loterii szczepionkowej

Całkowita wartość puli nagród przeznaczonych przez organizatora na wygrane wynosi prawie 22 mln zł. Łączna liczba nagród wynosi 52 tys. 796 sztuk.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, można znaleźć na stronie internetowej poświęconej Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy, spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa. (PAP, aop/ mmu/)

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: