Anglia. Część zaszczepionych będzie miała ułatwiony wjazd do kraju, m.in. Polacy

Obostrzenia w Anglii związane z wjazdem do kraju mają zostać niedługo zmienione. Osoby, które się zaszczepiły, nie będę musiały odbywać kwarantanny.

Podróż z Polski do Anglii niedługo ma być łatwiejsza - donoszą brytyjskie media. Rząd chce znieść obowiązek kwarantanny dla zaszczepionych na terenie Unii Europejskiej. Dziś na uniknięcie izolacji pozwala tylko przyjęcie zastrzyku oferowanego przez brytyjską służbę zdrowia.

Zobacz wideo Bodnar o certyfikatach covidowych: Bardzo dobrze, że zostaną wprowadzone

Wjazd do Anglii utrudniony, ale nadchodzą zmiany

Obecnie osoby zaszczepione na terenie Unii, na przykład w Polsce, po przybyciu na Wyspy Brytyjskie muszą rozpocząć pobyt od izolacji. Trwa ona 10 dni, choć po opłaceniu dodatkowego testu można go skrócić do 5-6 dni. Oprócz wymogu kwarantanny jest też obowiązek zrobienia dwóch testów PCR. O tym, że wkrótce ma się to zmienić, piszą między innymi "Daily Telegraph", "Times" i BBC. Drzwi otworzyć mają się szerzej dla państw na tak zwanej pomarańczowej liście. Są na niej na przykład Polska, Hiszpania i Portugalia.

Rodzinom i przyjaciołom emigrantów mieszkających na co dzień w Anglii będzie ich w końcu łatwiej odwiedzić, ale to także zmiany, na jakie nalega sektor turystyczny. Przymknięte drzwi dla przybyszów sprawiają, że traci on setki milionów funtów dziennie.

>>> Zobacz też: Niemcy. Wraca obowiązkowy test na koronawirusa przy wjeździe do kraju. Zmiany już od sierpnia?

Ułatwiony wjazd tylko do Anglii, a nie na teren całego Zjednoczonego Królestwa

Na razie to nieoficjalne doniesienia; rząd potwierdza jedynie, że trwają rozmowy. Zmiany dotyczyłyby tylko Anglii. Reszta krajów Królestwa sama ustala swoje zasady. W przeszłości jednak decyzje dotyczące granic były koordynowane.

Więcej o: