Loteria szczepionkowa. Wypłacono nagrody o łącznej wartości prawie 3,8 mln

Niemal 3,8 mln zł wynosi wartość wszystkich wypłaconych dotychczas nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień, która ruszyła 1 lipca br. - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe Totalizatora Sportowego. W środę kolejne tygodniowe losowanie nagród w loterii.
Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Totalizator Sportowy, który jest organizatorem loterii, podał PAP, że do końca niedzieli, 8 sierpnia br., w loterii szczepionkowej zarejestrowanych było ponad 3,6 mln uprawnionych osób. Z kolei na niemal 3,8 mln zł opiewa wartość wszystkich wypłaconych nagród.

Loteria szczepionkowa. Wyniki losowania miesięcznego i tygodniowego już są! Gdzie je sprawdzić? (zdjęcie ilustracyjne)Loteria szczepionkowa - rejestracja. Jak wziąć udział? Do wygrania 1 mln zł

Loteria szczepionkowa. Będą kolejne losowania i nagrody

W środę 11 sierpnia odbędzie się piąte, tygodniowe losowanie nagród dla zarejestrowanych od 2 do 8 sierpnia br. Jak przypomina Totalizator Sportowy, w losowaniach tygodniowych, co środę, do wygrania jest pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych.

Przydzielane są także nagrody natychmiastowe; przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział, może wygrać 200 zł (39 000 x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 000 x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona, wynosi 52 tys. sztuk.

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej, gdzie rozlosowano dwa samochody toyota corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł. Kolejne miesięczne losowanie zaplanowano na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

Rząd więc nie czeka i u progu wakacji znosi kolejne obostrzenia. Więcej osób będzie mogło wejść do kina, restauracji, hotelu czy kościoła. W limity nie będą wliczać się osoby w pełni zaszczepione.Restrykcje dla niezaszczepionych. Większość Polaków przeciwna [SONDAŻ]

Loteria szczepionkowa. Nagrody są zwolnione z podatku dochodowego

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia się przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować się można przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Totalizator Sportowy to spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta/ aop/ amac/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: