Szczepionka przeciwko COVID-19 może kosztować nawet 200 zł. "Zależy od preparatu"

Rzecznik rządu został zapytany o to, czy w przyszłości zostanie wprowadzona opłata za szczepionkę przeciwko COVID-19. Piotr Müller podkreślił, że na razie nie są podejmowane żadne decyzje w tym zakresie. Oszacował jednak koszt takiej procedury.

W środę 11 sierpnia Piotr Müller był gościem Polskiego Radia. Polityk mówił między innymi o akcji szczepień i zachęcał niezdecydowanych do przyjęcia preparatu. 

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Ile może kosztować szczepionka przeciw COVID-19? "Zależy od preparatu"

Rzecznik rządu zaznaczał, że na razie szczepienia te są bezpłatne.- Jednak nie wykluczamy, że w pewnym momencie takie rozwiązanie (opłata za szczepionkę przeciwko koronawirusowi - red.) mogłoby być wprowadzone - dodał.

Według Piotra Müllera, zaszczepienie się będzie kosztowało kilkaset złotych. - Sama szczepionka to około sto złotych plus procedura zaszczepienia to jest ponad 200 zł z tego co pamiętam - przyznał. Rzecznik rządu podkreślił, że koszt ten może różnić się w zależności od producenta.

Loteria szczepionkowa. Wyniki losowania miesięcznego i tygodniowego już są! Gdzie je sprawdzić? (zdjęcie ilustracyjne) Loteria szczepionkowa. Jak się zarejestrować? W środę do wygrania 50 tys. zł

W Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad 17 910 610 osób. Z danych rządu wynika, że wykonano dokładnie 35 050 510 iniekcji. Od początku akcji szczepień zutylizowano 161 555 dawek preparatów. U 14 162 pacjentów wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne, takie jak ból ręki czy gorączka.

Adam Niedzielski podał we wtorek, że z danych z ostatniego miesiąca wynika, że wśród nowych zakażeń dominują osoby z grup, gdzie wyszczepialność jest najniższa. 56 proc. aktualnych zakażeń diagnozuje się u osób do 40 roku życia. Waldemar Kraska dodał, że liczba infekcji w Polsce wzrosła już o 22 proc. w porównaniu z ubiegłym tygodniem. - Powoli, ale jednak, wchodzimy w trend wzrostowy, który - jeżeli nie zaszczepimy się w dużej liczbie, to będzie przybierał na sile - stwierdził wiceminister resortu zdrowia.

Certyfikat Green Pass we Włoszech. Certyfikaty covidowe także w Hiszpanii i Czarnogórze. Gdzie jeszcze?

Więcej o: