Niedzielski: Szczepienia przeciw COVID-19 darmowe "przynajmniej do września"

Wprowadzenie odpłatności za szczepienie przeciw COVID-19 jest mało prawdopodobne - poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Niedzielski w programie WP "Tłit" przyznał, że rozważane były różne scenariusze w kwestii ewentualnego wprowadzenia odpłatności za szczepienie dla niektórych grup.

Trzynasta emerytura. Wypłacono już ponad 10 mld zł, a to jeszcze nie koniec (zdjęcie ilustracyjne) Zwiększył emeryturę aż o 400 zł. Wystarczył wniosek do ZUS-u

Do końca września szczepienia przeciw COVID-19 będą darmowe

"Na pewno do końca września nie będziemy zmieniali żadnych reguł związanych z refundacją szczepienia, co oznacza, że ono będzie darmowe, za darmo będzie również usługa. A później z większym prawdopodobieństwem będziemy chcieli kontynuować te zasady" - powiedział minister Niedzielski.

Loteria szczepionkowa na Słowacji (zdjęcie ilustracyjne) Loteria szczepionkowa na Słowacji. Mogła wygrać 400 tys. euro. Nie zdążyła podać hasła

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 18,2 mln osób. Od grudnia ub.r., gdy w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19, podano 35,5 mln dawek szczepionki.(PAP)

autorka: Olga Zakolska/ ozk/ godl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: