Niemcy. Gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem

Niemcy wciąż walczą z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusa. W ciągu ostatniej doby ta się podwoiła. Liczba nowych przypadków wzrosła do ponad 8 tys.

Berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w środę o 8324 nowych zakażeniach koronawirusem w Niemczech. To ponad 4 tys. więcej niż poprzedniego dnia, kiedy odnotowano 3912 infekcji.

Siedmiodniowy wskaźnik liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców RFN nadal wzrasta i przekroczył w środę granicę 40. Według RKI wynosi on teraz 40,8 - dzień wcześniej było to 37,4, a tydzień temu 25,1.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Niemcy. Liczba ofiar koronawirus wciąż rośnie

Według nowych danych w ciągu ostatnich 24 godzin w całych Niemczech odnotowano 22 zgony związane z koronawirusem. Tydzień temu było 14 ofiar śmiertelnych.

Od początku pandemii RKI naliczył 3 835 375 potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2.

W całym kraju 57,8 proc. mieszkańców (48,1 mln osób) jest w pełni zaszczepionych. Przynajmniej jedną szczepionkę otrzymało już 52,8 mln osób, czyli 63,5 proc. populacji.

Jak wynika z danych RKI, liczba pierwszych szczepień ponownie nieco wzrasta. Według raportu instytutu we wtorek 92 tys. osób otrzymało pierwsze szczepienie. Tydzień i dwa tygodnie wcześniej zaszczepiono tego dnia po około 75 tys. osób.

Niemcy wprowadzają ograniczenia dla niezaszczepionych

Na spotkaniu kanclerz z premierami landów zdecydowano, że od 11 października testy na obecność koronawirusa nie będą już bezpłatne, z kilkoma wyjątkami. Osoby niezaszczepione będą musiały same zapłacić za szybkie testy.

Ustalono ponadto, że osoby, które nie zostały zaszczepione ani nie wyzdrowiały po COVID-19, powinny od 23 sierpnia poddawać się testowi na koronawirusa, jeśli będą chciały na przykład pójść do restauracji, do kościoła, na koncert lub przenocować w hotelu. Testy powinny być także warunkiem odwiedzin u chorych w szpitalach i podopiecznych domów spokojnej starości i domów opieki. 

(PAP, bml/ ap/)

***
Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl 

Więcej o: