Ziobro: Nie zgodzimy się na obowiązkowe szczepienia na COVID-19. "Sprzeczne z tradycją wolnościową"

Jako Solidarna Polska z całą pewnością nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19 - podkreślił w piątek lider SP, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Narzucanie czegokolwiek, w jego ocenie, wywołałoby kolejne niepokoje i podziały społeczeństwa.
Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Ziobro w Radiu Wnet pytany był, czy w Polsce zachowana zostanie dobrowolność szczepień przeciw COVID-19. - Solidarna Polska ma w parlamencie 19 głosów, a wiele wskazuje, że niedługo mamy szansę mieć 20 posłów. Z całą pewnością decyzja naszego środowiska jest taka, że nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia - zaznaczył.

Koronawirus. Prof. Simon do niezaszczepionych: Trafiają do szpitalaKoronawirus. Prof. Simon do niezaszczepionych: Trafiają do szpitala

Zbigniew Ziobro: Kampania informacyjna zamiast przymusu szczepień przeciw COVID-19

Solidarna Polska, jak wskazał, jest za tym, aby prowadzić szerokie akcje informacyjne, "które przedstawiają argumenty za i przeciw, i pozwalają Polakom dokonać wyboru". - Ja nie mam nic przeciwko, jestem za tego rodzaju rzetelną informacją, która powinna dotrzeć do każdego Polaka, wskazując np. argumenty za tym, że warto się szczepić - powiedział.

Hongkońskie linie lotnicze zwolniły pracowników za odmowę szczepienia przeciw COVID-19Linie lotnicze zwolniły pracowników za odmowę szczepienia przeciw COVID-19

- Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem narzucania czegokolwiek naszym rodakom, ponieważ to spowodowałoby przeciwny skutek od zamierzonego, wywołało kolejne niepokoje społeczne i łamałoby szacunek dla naszej tradycji wolnościowej - podkreślił minister sprawiedliwości. - Nie potrzeba nam kolejnych awantur, kolejnych podziałów polskiego społeczeństwa - dodał. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska/ agzi/ robs/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: