Minister zdrowia Adam Niedzielski o szpitalach tylko dla zaszczepionych: To abstrakcyjny pomysł

Minister zdrowia we wtorek w radiu RMF FM wypowiedział się na temat szpitali dla zaszczepionych. Adam Niedzielski uznał to za "abstrakcyjny" pomysł. W tej samej rozmowie mówił, że cmentarze na Wszystkich Świętych będą niemal na pewno otwarte.

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorek był gościem w radiu RMF FM. W czasie rozmowy poruszono m.in. temat szpitali tylko dla zaszczepionych i cmentarzy podczas Wszystkich Świętych.

Zobacz wideo Maksymowicz: Minister Niedzielski pełni funkcje komisarza do spraw zdrowia. Nie ma własnego zdania, nie zna tematu

Szpitale dla zaszczepionych. Niedzielski: to abstrakcyjny pomysł

Szef MZ pytany, czy możliwe jest wprowadzenie zasady, że do szpitali - poza nagłymi przypadkami i sytuacją zagrożenia życia - byłyby wpuszczane jedynie osoby zaszczepione odpowiedział:

Rozumiem taki pomysł, który jest formułowany z perspektywy eksperckiej i na pewno on, w zdecydowanym stopniu, zabezpieczyłby funkcjonowanie szpitali, chociażby w trybach zabiegowych. Ale z drugiej strony jest to oczywiście pomysł abstrakcyjny, bo nie może być tak, że osobie, która potrzebuje pomocy, się jej odmawia

Niedzielski dodał, że dotyczy to również zabiegów planowych.

Szef MZ zwrócił uwagę, że spośród pracowników medycznych jedynie niewielka część nie zdecydowała się na szczepienie. 

Czy cmentarze będą otwarte na Wszystkich Świętych?

Niedzielski był pytany również o ewentualne zamknięcie cmentarzy 1 listopada, we Wszystkich Świętych. Taką decyzję - z powodu pandemii i rosnącej liczby zakażeń - rząd podjął w minionym roku.

- Tym razem niespodzianek żadnych nie będzie - powiedział minister. Zwrócił uwagę, że dzięki szczepieniom obecna sytuacja epidemiczna jest inna. - Mamy o wiele więcej zabezpieczeń - stwierdził i dodał, że dzięki nim "z dnia na dzień sytuacja nie powinna się bardzo pogorszyć".

Dopytywany, czy cmentarze w czasie świąt będą otwarte, minister powiedział, że "z największym prawdopodobieństwem - tak".

Więcej o: