Kiedy trzecia dawka szczepionki? Minister zdrowia zdradził, kiedy ruszą zapisy

2 listopada rozpocznie się wystawianie skierowań na trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Program obejmie wszystkie dorosłe osoby, które pół roku temu przyjęły drugą dawkę - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

6265 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 93 ofiary śmiertelne - to dane, które we wtorek 26 października opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Przypomnijmy, przed tygodniem we wtorek 19 października resort informował o 3931 zakażeniach, zmarły 64 osoby. - Wariantem dominującym jest wariant delta - przyznał Adam Niedzielski.

Zobacz wideo Cholewińska-Szymańska o zamknięciu cmentarzy: Tam, gdzie jest dużo zachorowań, powinny być zamknięte

Polski rząd reaguje na czwartą falę COVID-19

- W najbliższych dniach rusza szpital tymczasowy w Ostrołęce, 2 listopada w Poznaniu. Na Mazowszu zostanie otworzony szpital na Okęciu. W zależności od tego, jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiczna na Mazowszu, będziemy rozważali otworzenie szpitala na Stadionie Narodowym - mówił Niedzielski.

Kryzys energetyczny w Europie. Zdjęcie ilustracyjne: port w Antwerpii, Belgia. Przed nami trudna dekada. "To będzie czas drogiej energii, wszędzie"

Kiedy trzecia dawka szczepionki?

Mamy wykonane 56 tys. testów. Będziemy przekraczali poziom 50 tys. wykonywanych testów. Przyspieszyły zlecenia z POZ na wykonywanie testów. 

- Przygotowujemy się do podania trzeciej dawki dla wszystkich dorosłych w Polsce. Termin wystawiania skierowań zostanie uruchomiony 2 listopada dla osób, które pół roku temu przyjęły drugą dawkę - poinformował Adam Niedzielski. W czasie konferencji prasowej nie podano, kiedy rozpoczną się szczepienia dla ogółu społeczeństwa.

Na razie trwają szczepienia personelu medycznego i osób po 50. roku życia.  

Minister zdrowia Adam Niedzielski Trzecia dawka szczepionki. Adam Niedzielski poinformował, kiedy ruszą zapisy

Jak umówić się na szczepienie?

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, by umówić się na szczepienie można:

  • zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl
  • poprzez aplikację mojeIKP: Dowiedz się jak ściągnąć aplikację mojeIKP na telefon
  • zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • skontaktować się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
  • zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Przed szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego. Można to zrobić online lub ściągnąć ze strony, wypełnić i przynieść ze sobą. Kwestionariusz za osoby niepełnoletnie wypełniają i podpisują rodzice lub prawni opiekunowie.  Jeśli zapomnisz o kwestionariuszu, dostaniesz go w punkcie szczepień.

Więcej o: