Małopolskie. W szpitalu w Nowym Sączu nie ma wolnych łóżek. "Sytuacja się pogarsza"

W szpitalu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu (Małopolskie) nie ma wolnych łóżek - zarówno na oddziale covidowym, jak i na pozostałych oddziałach klinicznych. Pacjenci wymagający hospitalizacji kierowani są do innych ośrodków.

"Sytuacja spowodowana epidemią SARS-CoV-2 pogarsza się" - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu Agnieszka Zelek-Rachtan.

Jak poinformowała, w placówce tej na oddziale covidowym (przekształconym z oddziałów chorób wewnętrznych i rehabilitacji) zajęte są wszystkie 44 łóżka, a oprócz tego dwa intensywnej terapii. Pozostałe oddziały, kliniczne, są w pełni obłożne, niektóre w 110 procentach, nie ma już na nich miejsca.

Nowy Sącz. Szpital ograniczył odwiedziny

Dyspozytorzy karetek pogotowia są informowani o sytuacji i na bieżąco szukają miejsca dla pacjentów w innych ośrodkach.

Jeśli chodzi o przyjęcia planowe, to nie są wstrzymane, choć w związku z dynamiczną sytuacją kierownicy poszczególnych oddziałów mogą podjąć takie decyzje.

W szpitalu ograniczone są odwiedziny, ale nie ma całkowitego zakazu. "O odwiedzinach decyduje kierujący oddziałem, decyzja zależy od stanu pacjenta. Jeśli stan jest dobry, to staramy się ograniczać odwiedziny, aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa" - powiedziała rzecznik.

Małopolska zajmuje trzecie miejsce pod względem dobowej liczby nowych zakażeń

Zgodnie z wtorkowymi danymi Ministerstwa Zdrowia, minionej doby w Małopolsce odnotowano 1 011 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 23 osoby. W województwie prawie 20 tys. osób przebywa na kwarantannie. Małopolska jest na trzecim miejscu pod względem dobowej liczby nowych zakażeń. W całym kraju odnotowano 13 644 kolejne przypadki, najwięcej w województwach mazowieckim (2 823) i lubelskim (1 605). Minionej doby w Polsce z powodu covid zmarły 173 osoby.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ agz/

Zobacz wideo Ekspert ocenia, co powinno znaleźć się w ustawie. Jak walczyć z pandemią?
Więcej o: