Loteria szczepionkowa. Wartość nagród wynosi prawie 22 mln zł

Prawie 22 mln zł wyniosła pula nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień, która trwała od 1 lipca do 30 września 2021 r.; udział w niej wzięły ponad 4 mln 371 tys. dorosłych osób - poinformował Totalizator Sportowy. We wtorek odbyło się uroczyste przekazanie laureatom nagród głównych loterii.

Totalizator Sportowy zorganizował Loterię Narodowego Programu Szczepień, by dodatkowo zachęcić Polaków do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Loteria trwała od 1 lipca do 30 września 2021 r.; finałowe losowanie odbyło się 6 października, w trakcie którego wylosowano dwie nagrody główne po 1 000 000 zł każda, a także dwa samochody Toyota C-HR. Tego dnia odbyły się także ostatnie losowania nagród miesięcznych i tygodniowych.

TS przekazał we wtorek, że tego dnia, czyli 16 listopada br., uroczyście przekazano nagrody główne laureatom loterii. "W loterii wzięły udział 4 371 115 dorosłe osoby, natomiast łączna pula nagród to aż 21 989 280 zł brutto" - podał w informacji prasowej TS.

Więcej na temat koronawirusa przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Loteria szczepionkowa. Gdzie padły nagrody główne?

Z informacji przekazanej przez Totalizator Sportowy wynika, że średnio dziennie rejestrowało się ponad 45 500 tys. uczestników. Najstarsza zapisana osoba urodziła się w 1913 roku. Łącznie zapisało się 31 stulatków. Z kolei najwięcej zarejestrowanych liczyło między 40 a 49 lat. Ponad 52 proc. wszystkich biorących udział w loterii to kobiety.

"Przez cały czas trwania loterii były również przyznawane nagrody natychmiastowe, w których co 500. osoba spełniająca warunki wygrywała 200 zł, a co 2000. uczestnik - 500 zł" - przekazano. Nagrody te można było wypłacić w bankomacie, oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego.

W przypadku nagród o wyższej wartości (losowanych), a takimi były wygrane tygodniowe, miesięczne i finałowe, informacje przekazywał bezpośrednio Totalizator Sportowy.

Jak podał TS, sześć sztuk samochodów toyota corolla wylosowano po jednym egzemplarzu w woj. mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim i podlaskim. Z kolei dwa samochody toyota C-HR wylosowano po jednym w woj. małopolskim i zachodniopomorskim.

Nagrody główne po 1 mln zł każda padły w woj. mazowieckim i dolnośląskim. W ramach losowań miesięcznych w kwocie 100 000 zł (pula to 600 000 zł), padły one w woj. mazowieckim - dwa razy, a także w woj. śląskim, dolnośląskim, pomorskim i lubelskim.

Najwięcej hulajnóg wylosowano dla woj. mazowieckiego (129), a najmniej dla woj. podlaskiego, opolskiego i lubuskiego - po 17 sztuk.

W Loterii Narodowego Programu Szczepień wzięły udział osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września 2021 r.

Totalizator Sportowy to spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa. (PAP)

autorka: Aneta Oksiuta/ aop/ drag/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Piecha o wprowadzeniu sprawdzania zaszczepienia: Tak, to jest trudna decyzja polityczna
Więcej o: