Adam Niedzielski o projekcie nowej ustawy. "Niezaszczepieni będą mogli potwierdzać bezpieczeństwo"

Ujawniane są kolejne szczegóły dotyczące projektu ustawy, która ma umożliwić pracodawcy sprawdzanie, czy pracownicy się zaszczepili. Jak poinformował Adam Niedzielski, "proponowany projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca".

Ekośledztwa #Ekośledztwa. Tajemnice ekogroszku - brudna gra o węgiel

W sobotę do projektu posłów PiS odniósł się Piotr Müller. Rzecznik rządu tłumaczył, dlaczego wbrew początkowym informacjom projekt został złożony jako poselski, a nie rządowy. - Nie chcieliśmy już przedłużać prac rządowych, w związku z tym został złożony jako projekt poselski - mówił. - Liczę na to, że również opozycja wypowie się w tej sprawie - podkreślał. 

Zobacz wideo Pracodawcy będą mogli sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Komentuje minister Ozdoba

Z kolei wicerzecznik klubu PiS informował, że obecnie w klubie trwa zbiórka podpisów pod projektem. 

Więcej wiadomości nt. szczepień na stronie głównej Gazeta.pl.

Pracodawca sprawdzi, czy pracownik się zaszczepił? Są znane szczegóły projektu

Poseł PiS Czesław Hoc mówił w PAP o szczegółach dotyczących projektowanych przepisów. - Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami - tłumaczył. Jak wyjaśniał, inne rozwiązania będą dotyczyć placówek leczniczych. - Szef każdego podmiotu leczniczego, np. hospicjum, będzie mógł dać zarządzenie o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika - mówił. W sytuacji, gdy pracownik się nie zaszczepi, będzie mógł zostać zwolniony. - Jeśli przedsiębiorstwo wykaże certyfikat, że całe przedsiębiorstwo, wszyscy pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej - nie będą go dotyczyć żadne restrykcje - mówił Hoc. 

Bp Tadeusz Rakoczy Zaniedbania bp. Tadeusza Rakoczego. Media opisały zeznania księdza pedofila

Teraz dodatkowy szczegół na temat projektu przedstawił Adam Niedzielski. "Proponowany projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem" - napisał minister zdrowia na Twitterze. 

Więcej o: