Włochy. Przywrócono obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. Wysokie kary za złamanie nakazu

Rząd Włoch ogłosił zaostrzenie przepisów sanitarnych. Jedną ze zmian będzie powrót do obowiązku noszenia maseczek także na zewnątrz. Za nieprzestrzeganie tej zasady przewidziano wysokie kary.
Zobacz wideo Dr Fiałek o hejcie, który go dotknął w związku z walką z COVID-19

W pierwszych miastach we Włoszech w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem wraca obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. W Mediolanie, gdzie nakaz ten dotyczy centrum, kara za brak maseczki wynosić będzie od 400 do 3000 euro.

Czwarta fala na świecieŚwiat tonie w IV fali pandemii. Skok liczby zakażeń w innych krajach [ZDJĘCIA]

Włochy powracają do obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu

Rozporządzenie wydał w czwartek burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala. Nakaz maseczek w handlowym centrum miasta będzie obowiązywać od soboty (27 listopada) do końca roku, czyli w okresie intensywnych zakupów świąteczno-noworocznych.

W Bergamo, również w Lombardii, czyli w mieście-epicentrum pierwszej fali pandemii, maseczki trzeba będzie nosić na zewnątrz od soboty od godz. 10:00 do 22:00 - ogłosił burmistrz Giorgio Gori. Już teraz zdecydował, że w noc sylwestrową wymóg ten zostanie przedłużony do godz. 2:00. Tam również kara będzie wynosić od 400 do 3000 euro. Także w historycznym centrum Bolonii w piątek wchodzi w życie nakaz maseczek, który będzie obowiązywać do 9 stycznia.

Więcej informacji na temat koronawirusa przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Emmanuel MacronFrancja zaostrza restrykcje. "Szczyt piątej fali na początku grudnia"

Obostrzenia we Włoszech. Rząd ogłosił nowe restrykcje

Lokalne władze podjęły te decyzje dzień po tym, jak rząd Włoch ogłosił zaostrzenie przepisów sanitarnych poprzez wprowadzenie wzmocnionej przepustki COVID-19 tylko dla zaszczepionych i wyleczonych. Wyłącznie z nią od 6 grudnia do 15 stycznia można będzie wejść do wielu miejsc publicznych: teatrów, kin, na imprezy sportowe i inne oraz do zamkniętych sali restauracji i barów. (PAP)

Z Rzymu Sylwia Wysocka/ sw/ fit/ mal/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: