Od 1 marca każdy pracownik medyczny będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia

- W środę lub czwartek będzie podpisane rozporządzenie dot. szczepienia służb medycznych; od 1 marca pracownicy służb medycznych będą musieli mieć udokumentowane pełne szczepienia - poinformował w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Dziś, lub najpóźniej jutro, minister zdrowia z kontrasygnatą ministra spraw wewnętrznych i administracji wyda rozporządzenie - to jest rozporządzenie, które wprowadzało stan epidemii - nowelizację tego rozporządzenia w zakresie obowiązkowego szczepienia służb medycznych - oświadczył w środę Wojciech Andrusiewicz.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy nowe obostrzenia pomogą w walce z pandemią? Pytamy eksperta

Rzecznik MZ: Będzie obowiązek udokumentowania szczepień w podmiotach medycznych

Jak dodał, "mówimy tu o obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju wraz z aptekami". - Czyli każdy pracownik ochrony zdrowia, czy jest medykiem, czy medykiem nie jest, z pierwszym marca będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia - zaznaczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia

Wyjaśnił, że "oznacza to, że do 1 marca taka osoba będzie musiała być zaszczepiona, a nie, że 1 marca dopiero rozpocznie szczepienia". - Więc od 1 marca, zgodnie z rozporządzeniem, które dziś lub jutro pojawi się w obiegu, będzie obowiązek udokumentowania szczepień w podmiotach medycznych - podkreślił Andrusiewicz.

Autor: Edyta Roś (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: