Wielka Brytania. Ponad 150 tys. zgonów z powodu COVID-19. "Każdy z nich jest głęboką stratą"

Koronawirus zebrał straszne żniwo w naszym kraju - przyznał w sobotę wieczorem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odnosząc się do faktu, że liczba zgonów z powodu COVID-19 w tym kraju przekroczyła 150 tys.

W niedzielę premier Boris Johnson odniósł się do wysokiej liczby zakażeń oraz zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem. W Wielkiej Brytanii liczba zgonów przekroczyła już 150 tys. od początku epidemii.

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Ponad 150 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19. "Każdy z nich jest głęboką stratą dla rodzin"

"Każdy z nich jest głęboką stratą dla rodzin, przyjaciół i społeczności tym dotkniętych, a moje myśli są z nimi i przekazuję im kondolencje" - napisał Johnson na Twitterze. "Naszym sposobem na wyjście z tej pandemii jest to, by każdy przyjął dawkę przypominającą, albo pierwszą lub drugą dawkę, jeśli jeszcze tego nie zrobił" - dodał. Podziękował też wszystkim pracownikom ochrony zdrowia oraz wolontariuszom wspierającym program szczepień przeciw COVID-19.

Do przekroczenia poziomu 150 tys. zgonów odniósł się też lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer. "Ponury kamień milowy dla naszego kraju. Nasze myśli są ze wszystkimi, którzy kogoś stracili i dziękujemy wszystkim wspierającym program szczepień. Musimy zapewnić, że dochodzenie publiczne dostarczy odpowiedzi i że zostaną wyciągnięte wnioski" - napisał na Twitterze.

Przeczytaj więcej informacji o epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce pod względem liczby zgonów

W sobotę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii stwierdzono 313 zgonów z powodu COVID-19, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju wzrósł do 150 057.

Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - wyższą ich liczbę stwierdzono jedynie w USA, Brazylii, Indiach, Rosji, Meksyku i Peru. Jednak pod względem liczby zgonów w stosunku do populacji kraju znajduje się na 30. miejscu na świecie.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP) /bjn/ jm/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.