Wielka Brytania znosi obostrzenia. Od piątku łatwiejszy wjazd dla zaszczepionych i niezaszczepionych

W piątek o godz. 4:00 rano wchodzą w życie, ogłoszone już wcześniej, zmiany ułatwiające podróżowanie do Wielkiej Brytanii - zarówno osobom zaszczepionym przeciw COVID-19, jak i w pewnym zakresie niezaszczepionym.

W przypadku osób w pełni zaszczepionych zniesiony zostanie obowiązek wykonania testu na obecność koronawirusa po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Ponieważ obowiązek wykonania testu przed rozpoczęciem podróży oraz kwarantanny po przyjeździe już wcześniej został zniesiony, oznacza to, że jedynym wymogiem związanym z podróżą jest wypełnienie przed przyjazdem formularza lokalizacyjnego.

Wielka Brytania. Zaszczepieni z negatywnym testem unikną kwarantanny

Natomiast osoby, które nie są w pełni zaszczepione, będą musiały wykonać po przyjeździe jeden test typu PCR, a nie dwa, jak jest obecnie, i nie będą musiały odbywać 10-dniowej kwarantanny, chyba że test da wynik pozytywny. W dalszym ciągu muszą one mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - PCR lub antygenowego - wykonanego w ciągu dwóch dni przed przyjazdem oraz wypełniać formularz lokalizacyjny.

Wszystkie wchodzące w życie w piątek zmiany dotyczą całego Zjednoczonego Królestwa. (PAP)

bjn/ tebe/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią
Więcej o: