Hiszpania. Cofnięto obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla dzieci przybywających spoza UE

Władze Hiszpanii cofnęły w poniedziałek obowiązek posiadania przez przybywające do tego kraju spoza państw Unii Europejskiej dzieci w wieku 12-18 lat dokumentów potwierdzających przebycie pełnego procesu szczepień przeciwko COVID-19.

Od poniedziałku ta grupa nieletnich przybywających do Hiszpanii spoza UE musi mieć jedynie negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa wykonanego w ciągu 72 godz. przed lądowaniem - poinformowało w komunikacie ministerstwo zdrowia.

Premier Hiszpanii Pedro SanchezHiszpania. Koronawirus będzie traktowany jak zwykła grypa.

Hiszpania zmieniła przepisy epidemiczne dotyczące dzieci

Media w Hiszpanii zauważają, że na nowych regulacjach najbardziej skorzystają nastoletni Brytyjczycy, którzy w ostatnich latach licznie przybywali na odpoczynek do tego kraju, głównie do Madrytu, Katalonii, na Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary.

Zdjęcie ilustracyjne (szpital w Madrycie podczas pandemii COVID-19)"Pierwsze w Hiszpanii porwanie dzieci z powodu szczepień"

Zgodnie z hiszpańskimi przepisami przeciwepidemicznymi dzieci poniżej 12. roku życia są zwolnione z posiadania jakiegokolwiek dokumentu sanitarnego, jeśli podróżują samolotem pod opieką dorosłego opiekuna.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ adj/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Pytamy prof. Pyrcia
Więcej o: