Wakacje 2022 - Włochy. Obowiązek noszenia maseczek będzie utrzymany w samolotach

Od 16 maja w samolotach i na lotniskach w Europie nie ma obowiązku wymagania od podróżnych zasłaniania ust i nosa maseczką. Niektóre z takich decyzji muszą być podjęte przez każdą linię lotniczą z osobna. Jak się okazuje, Włochy nadal wymagają od turystów zakładania maseczek w środkach transportu.

W samolotach odlatujących z Włoch utrzymany zostanie obowiązek noszenia maseczek - podała w piątek Ansa. Strona włoska wyjaśniła to w związku z decyzją Agencji UE ds. Bezpieczeństwa Lotniczego i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób o tym, że od 16 maja na lotniskach oraz podczas lotu pasażerowie nie będą mieli obowiązku noszenia maseczek.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów

Obowiązek noszenia maseczek w samolotach zostaje utrzymany we Włoszech

We Włoszech jednak z powodu COVID-19 wymóg noszenia maseczek Ffp2 we wszystkich środkach transportu, także w samolotach, obowiązywać będzie do 15 czerwca - zdecydował wcześniej rząd.

Nowe europejskie reguły przewidują, że jeśli w krajach odlotu bądź docelowym wymagane są maseczki w transporcie publicznym, przewoźnicy powinni prosić pasażerów i załogę o ich założenie także po 16 maja. W innych przypadkach należy zaś zachęcać do zakładania maseczek z rekomendacją, że powinny być to te modelu Ffp2.

(PAP) sw/ ap/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Koronawirus we Włoszech. Ostatniej doby stwierdzono niemal 40 tysięcy zakażeń

W piątek 13 maja we Włoszech poinformowano o 39 029 nowych przypadkach zakażeniem koronawirusem. Średnia siedmiodniowa dla tego kraju wynosi 38 118 zakażeń. Dla porównania miesiąc temu zakażeń było niemal 64 tysiące. W piątek włoskie Ministerstwo Zdrowia przekazało też o 115 ofiarach śmiertelnych. 

Od początku epidemii COVID-19 we Włoszech stwierdzono 17 milionów zakażeń i 165 tysięcy zgonów. Szczepienie przeciwko koronawirusowi w co najmniej jednej dawce przyjęło 85,3 proc. Włochów. Pełną dawką zaszczepiło się ponad 80 proc. osób, a 67 proc. Włochów przyjęło dodatkowo dawkę przypominającą.

Więcej o: