Austria znosi ograniczenia wjazdowe związane z pandemią. Nie będzie obowiązywać zasada 3G

Austria znosi wszystkie ograniczenia wyjazdowe wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Nowe zasady będą obowiązywać od 16 maja.

Od poniedziałku będzie można swobodnie podróżować do Austrii. Jak wynika z opublikowanego w piątek wieczorem rozporządzenia ministerstwa zdrowia tego kraju, przy wjeździe do Austrii nie będą już wymagane zaświadczenia o szczepieniu, wyleczeniu lub negatywny wynik testu (zasada 3G).

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Epidemia koronawirusa. Austria znosi obostrzenia wjazdowe

Lista obszarów zwiększonego ryzyka zakażenia koronawirusem nadal będzie istnieć, ale obecnie nie znajduje się na niej żaden kraj.

Jak podkreśla agencja APA, władze Austrii zastrzegają sobie prawo do ponownego wprowadzenia ograniczeń wjazdowych wobec podróżnych z krajów, które znajdą się na tej w liście w związku z pojawieniem się tam nowego wariantu koronawirusa.

(PAP) sp/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

W piątek 13 maja Ministerstwo Zdrowia Austrii poinformowało o 4 555 zakażeniach koronawirusem. Średnia z siedmiu dni wynosi natomiast 4 660 zakażeń dziennie. Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło pięć osób. Najwięcej zgonów w czasie epidemii odnotowano w Austrii nie tak dawno, bo 23 kwietnia. Wówczas stwierdzono 23 zgony.

Co najmniej jedną dawką szczepionki zaszczepionych zostało 76,5 proc. mieszkańców tego kraju. 74,2 proc. Austriaków przyjęło pełne szczepienie, a 58,6 proc. zaszczepiło się także dawką przypominającą. Od początku epidemii w Austrii zakażonych koronawirusem zostało 4,21 mln osób, a zmarło 18 296 osób.

Więcej o: