Koronawirus w Polsce. Niedzielski: Według nieoficjalnych informacji czwarta dawka dla całej populacji

- Według deklaracji te dawki mają być dostępne we wrześniu i one są już dostosowane do nowego wariantu - powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Jak dodał, zgodnie z nieoficjalnymi informacjami czwarta dawka będzie przeznaczona dla całej populacji.
Zobacz wideo Tusk na spotkaniu liderów opozycji skomentował szczyt NATO w Madrycie

W piątek pod przewodnictwem szefa rządu Mateusza Morawieckiego odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem była sytuacja epidemiczna związana ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce.

Po posiedzeniu zwołana została konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia podkreślił, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni obserwowane są wzrosty zakażeń, jednak to liczba hospitalizacji jest dla rządu wskaźnikiem, który będzie brany pod uwagę przy wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Czwarta dawka dla wszystkich?

Adam Niedzielski mówił również o czwartej dawce szczepionki. - W tej chwili do EMA [Europejska Agencja Leków - red.] składane są wnioski dwóch największych producentów. Według deklaracji te dawki mają być dostępne we wrześniu i one są już dostosowane do nowego wariantu, do Omikrona - powiedział.

- Zgodnie z takimi nieoficjalnymi informacjami zalecenia stosowania tej czwartej dawki będą dla całej populacji, bo na razie tę czwartą dawkę dedykujemy seniorom i osobom z upośledzoną odpornością - dodał.

Więcej o: