Wakacje 2022. Cypr i obostrzenia covidowe. Wysokie kary pieniężne za brak maseczki

Na Cyprze ponownie obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem. W zeszłym tygodniu odnotowano tam 15 tys. nowych zakażeń. Turyści będą musieli dostosować się do panujących tam ograniczeń. Co się zmieni?

Cypr to jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych. Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie urlopu na tej wyjątkowej wyspie. Władze odnotowują tam jednak wysoką liczbę zakażeń, co znacząco wpłynie na odpoczynek turystów.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje 2022. Cypr wprowadza obostrzenia. Wrócił obowiązek noszenia maseczek

W przestrzeniach zamkniętych wrócił nakaz noszenia maseczek. Obowiązuje on od 8 lipca w komunikacji miejskiej, urzędach czy w restauracjach podczas oczekiwania na posiłek. Odnotowany przed weekendem wzrost zakażeń, czyli około 15 tys. to najwyższy współczynnik od ubiegłej jesieni. Okazuje się jednak, że mieszkańcy mniejszych miejscowości nie stosują się do zaleceń. Jest to zauważalne szczególnie w lokalnych sklepach. W większych sieciach handlowych pracownicy przypominają, by założyć maseczkę - przekazuje Wirtualna Polska.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Wakacje 2022. Cypr wprowadza obostrzenia. Wysokie kary pieniężne za brak maseczki

Nakaz noszenia maseczki obowiązuje wszystkie osoby powyżej 12. roku życia. Mniejsze dzieci są zwolnione z tego obowiązku. Nie dotyczy to również osób, które uprawiają sport - podczas aktywności fizycznej maski nie są wymagane. Należy jednak zachować należyty odstęp od innych osób. Za brak maseczki w przestrzeniach zamkniętych grozi mandat w wysokości od 200 do 300 euro.

Do Polski z Cypru można podróżować bez ograniczeń związanych z koronawirusem od marca 2022 roku. Zniesiono wówczas kwarantannę oraz obowiązkowe testy. Unijne Certyfikaty Covid również nie są wymagane.

Więcej o: