Minister zdrowia Adam Niedzielski: 4 dawka szczepionki zostanie rozszerzona, podał datę. "6 fala hamuje"

- Podjęliśmy decyzję, że od 17 sierpnia czwarta dawka szczepionki zostanie rozszerzona - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Kolejną dawką objęty zostanie personel medyczny, który zajmuje się pacjentami covidowymi, a także farmaceuci i studenci medyczni.

- Szósta fala hamuje - mówił minister zdrowia podczas piątkowej konferencji prasowej, która rozpoczęła się o godz. 12:00. - W części regionów pojawiły się bardzo wyraźne spadki zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia - dodał.

Więcej informacji o koronawirusie w Polsce przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski: Zauważamy wyhamowanie liczby pozytywnych wyników

Adam Niedzielski mówił, że obecnie w Polsce hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest 2,7 tys. pacjentów. - Nie widać wyraźnie, żeby ten proces wyhamował - powiedział. Jak wyjaśnił, wariant omikron stanowi obecnie niemal 100 proc. nowych przypadków zakażeń. Dwie trzecie przypadków to subwariant BA.5. Według prognozy przedstawionej przez szefa resortu zdrowia, liczba hospitalizacji osiągnie maksymalnie 4 tys.

- Na poziomie wynikowości testów zauważamy wyhamowanie liczby pozytywnych wyników. To jednak nadal blisko 40 proc. pozytywnych wyników badań, ale nasza polityka jest ukierunkowana na testowanie objawowych - przekazał minister zdrowia.

- Podjęliśmy decyzję, że od 17 sierpnia czwarta dawka szczepionki zostanie rozszerzona - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Kolejną dawką objęty zostanie personel medyczny, który zajmuje się pacjentami covidowymi, a także farmaceuci i studenci kierunków medycznych. Już w nocy z 16 na 17 sierpnia wystawionych zostanie ok. 400 tys. e-skierowań.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Firmy stawiają na innowacje, które pozwolą oszczędzać czas i pieniądze
Więcej o: