W firmie Stella realizujemy ideę gospodarki obiegu zamkniętego w praktyce. Przetwarzamy odpady foliowe w pełnowartościowe worki na śmieci całkowicie porównywalne do worków wytworzonych z surowców pierwotnych.
Nasze produkty - worki na śmieci, po użyciu mogą wrócić na nasze linie produkcyjne, gdzie ponownie posłużą do produkcji kolejnych worków. I tak "w kółko" – to jest właśnie obieg zamknięty! Zużyte worki czyli odpady foliowe poddajemy recyklingowi i produkujemy z nich worki na śmieci. W procesie produkcji staramy się minimalizować wpływ na środowisko. Wodę potrzebną do mycia odpadów filtrujemy i używamy w niemal zamkniętym obiegu. Ciepło do podgrzewania wody „odzyskujemy” z procesu produkcyjnego, a jego nadmiar ogrzewa pomieszczenia biurowe i socjalne.
Potwierdzeniem tego, że nasze worki na śmieci powstają zgodnie z najostrzejszymi europejskimi normami ekologicznymi jest certyfikat EuCertPlast.
Jeśli istnieje taka technologia, to powstaje pytanie - dlaczego mielibyśmy zużywać zasoby naszej planety jednocześnie ją zanieczyszczając? Odpowiedź Stella Pack SA jest jednoznaczna: jesteśmy przeciwni produkowaniu worków na śmieci z surowców pierwotnych!
Stella Pack SA przetwarza obecnie ponad 24 tysiące ton odpadów rocznie. W najbliższych miesiącach, po uruchomieniu kolejnej nowoczesnej linii produkcyjnej, zwiększymy swoje roczne moce przetwórcze do 36 tysięcy ton. Ile to znaczy dla naszego środowiska? Otóż każdego dnia 6 ogromnych tirów z odpadami foliowymi zamiast pojechać na wysypisko, przyjedzie do zakładów Stelli Pack SA, gdzie odpady zostaną zamienione w pełnowartościowe, kolorowe i pachnące worki na śmieci.
Nasza firma pierwszą linię przetwarzającą odpady foliowe na regranulat służący do produkcji pełnowartościowych worków na śmieci otworzyła już w 1999 roku. Nie jest to zatem świeża inicjatywa wynikająca z trendu „bycia eko”, który przybrał na sile szczególnie na przestrzeni ostatnich dwóch lat (co oczywiście jest ogromnym plusem). Bardzo cieszymy się z faktu, że już wcześniej udawało nam się i wciąż się udaje pogodzić biznes z ekologią, ponieważ często te dwa pojęcia wzajemnie się wykluczają. Natomiast w naszej firmie jest wręcz przeciwnie - nie mogą istnieć bez siebie.