Jeden do rozrywki, drugi do zabawy? Nic z tych rzeczy. Ten poręczny tablet pozwoli ci pracować zdalnie z dowolnego miejsca na Ziemi

Praca zdalna to dziś standard w wielu firmach, ale nie tylko pracownicy korporacji mogą liczyć na taki przywilej. Również przedsiębiorcy często pracują w zaciszu swojego domu lub w podróży. Nierzadko praca sprowadza się do monitorowania skrzynki i odpisywania na maila również i podczas weekendowego wypadu za miasto.

Chcąc mieć służbowe sprawy zawsze pod ręką, nie trzeba zabierać ze sobą w podróż wielkiego, ciężkiego laptopa. Z drugiej strony mały, poręczny tablet lub smartfon, którego zabieramy ze sobą na urlop lub z którego korzystamy podczas wypoczynku w salonie lub na tarasie najczęściej nie nadaje się do pracy.  

Nie tylko do rozrywki, ale i do pracy 

Typowy tablet może okazać się zbyt mały, niepraktyczny, często brakuje mu fizycznej klawiatury i podstawki przytrzymującej ekran w pionie. A to i tak nie koniec problemów. Zakup lub zabieranie ze sobą w podróż dwóch osobnych urządzeń – tabletu do zabawy i laptopa do pracy – też nie jest najlepszym pomysłem. 

Ciekawym rozwiązaniem tego problemu może być najnowszy tablet od Huawei. Gigant z Shenzhen zaprezentował niedawno tablet MatePad 11, który nie tylko wynosi cyfrową rozrywkę na nowy poziom, ale również pozwala na wygodną i efektywną pracę z dala od komputera.  

Ekran, który pozwoli ci na więcej 

Pierwsza i chyba najważniejsza zaleta nowego MatePada to ekran. Jest on stosunkowo duży, ma przekątną 10,95 cala – co pozwala na wygodne oglądanie filmów czy granie w gry, ale i pracę. Na ekranie tabletu bez problemu zmieścimy chociażby dwie aplikacje obok siebie. Praca w arkuszu kalkulacyjnym lub przygotowywanie prezentacji nie stanowi żadnego problemu. 

Matryca IPS wyświetlacza wyróżnia się bardzo dobrymi kątami widzenia, wysoką rozdzielczością (WQXGA 2560 x 1600 px) i rewelacyjnym odwzorowaniu kolorów (pełna gama DCI-P3). Nadaje się więc bardzo dobrze do takich zadań, jak post produkcja fotografii czy chociażby wspomniane już oglądanie filmów. 

Co istotne, producent nie zapomniał tu o odświeżaniu na poziomie 120 Hz, co jak na razie jest standardem jedynie we flagowych smartfonach czołowych producentów. Dzięki takiej częstotliwości odświeżania możemy liczyć na niezwykle płynne animacje zarówno podczas pracy z przeglądarką internetową, jak i podczas gier. 

Huawei M-Pencil, czyli mysz XXI wieku 

Drugą największą zaletą MatePada 11 jest wsparcie dla rysika M-Pencil. Wraz z nowym tabletem Huawei sprzedawana jest już druga generacja rysika, która rejestruje aż 4096 poziomów nacisku oraz wykrywa stopień nachylenia pióra. Na dodatek, dzięki zminimalizowaniu opóźnienia do zaledwie 2 ms, każdy ruch ręki jest wykrywany i przenoszony na ekran tabletu niemal natychmiast. 

M-Pencil przyda się przede wszystkim do codziennej obsługi tabletu. Z jego pomocą można znacznie wygodniej obsługiwać interfejs urządzenia, odpisywać na wiadomości czy nawet zostawiać odręczne notatki. Dzięki funkcji Huawei FreeScript odręczny tekst można też zamieniać w czasie rzeczywistym na tekst cyfrowy. 

Główną siłą rysika jest jednak możliwość zamiany MatePada 11 z M-Pencil w prawdziwe studio filmowe lub graficzne. Rysik pozwala nie tylko na niezwykle precyzyjne operowanie po ekranie, ale również dokonywania odręcznych rysunków, np. podczas wykonywania projektów graficznych w pracy. 

Co więcej, rysik jest bardzo intuicyjny (np. aby przełączyć się z ołówka na gumkę wystarczy dwukrotnie "uszczypnąć" rysik) i działa na jednym ładowaniu aż przez 10 godzin. Ładowanie rozpoczyna się automatycznie po magnetycznym przyczepieniu M-Pencila do krawędzi obudowy tabletu. Już 30 sekund uzupełniania energii wystarcza na dodatkowe 10 minut pracy. 

Dobry sprzęt sprawdzi się w każdym zadaniu.Dobry sprzęt sprawdzi się w każdym zadaniu. Materiał promocyjny

Świetna wydajność i wielozadaniowość 

MatePad 11 może się też pochwalić bardzo bogatym zapleczem technologicznym. Układ napędzający urządzenie to znany i lubiany Snapdragon 865, czyli procesor z najwyższej półki charakteryzujący się bardzo wysoką wydajnością i dość niskim zapotrzebowaniem na energię.  

Nie zabrakło też wsparcia dla 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej. Taki zestaw gwarantuje, że mocy nam nie zabraknie, nawet przy wykonywaniu bardzo wymagających zadań lub pracy wielozadaniowej, z kilkoma otwartymi oknami jednocześnie. 

Co więcej, warto wspomnieć tu o obecności szybkiego Wi-Fi 6 oraz zestawowi głośników stereo od Harmon Kardon złożonego z czterech głośników wysokotonowych i niskotonowych o dużej amplitudzie. To pozwala na cieszenie się bardzo czystym i dobrej jakości dźwiękiem zarówno podczas pracy ze ścieżką dźwiękową, jak i w czasie np. oglądania filmów w jakości HD w aplikacji Netlfix. 

Niewątpliwym plusem jest też obecność inteligentnej klawiatury magnetycznej, dzięki której tablet od Huawei możemy zamienić w małego laptopa. Mamy tu bowiem do czynienia z pełnowymiarową klawiaturą o skoku klawiszy 1,3 mm, która zapewnia bardzo wysoki komfort pracy. 

Kolejną zaletą jest możliwość łatwego połączenia bezprzewodowego tableta ze smartfonem lub laptopem Huawei przy pomocy Huawei Share. Pozwala to nie tylko wygodnie i szybko przenosić pliki z jednego urządzenia na drugie, ale nawet powielić ekran z tabletu na ekranie komputera i sterować nim przy pomocy rysika M-Pencil. 

Bateria i design  

Co bardzo istotne, Huawei MatePad 11 to urządzenie, które pozwala na pracę z dala od ładowarki przez bardzo długi czas. Obecność akumulatora o pojemności 7250 mAh przekłada się nawet na 12 godzin ciągłego oglądania filmu w jakości Full HD. 

Niemniej ważną rzeczą jest design, a w tej kwestii sprzęt Huawei od lat prezentuje najwyższy poziom. MatePad 11 jest niezwykle elegancki i bardzo smukły (7,25 mm), a m.in. dzięki wykorzystaniu aż 86 proc. przestrzeni przedniej części obudowy przez ekran, wygląda też bardzo nowocześnie. 

Przyjemna faktura, wykorzystanie materiałów z najwyższej półki oraz świetne wykończenie sprzętu sprawia, że leży on w dłoni bardzo dobrze. Dzięki niewielkiej masie (485 g) nie męczy też rąk nawet po wielu godzinach pracy lub zabawy. 

Podsumowując, Huawei MatePad 11 to połączenie zalet sprzętu do pracy i rozrywki w ramach jednego, poręcznego i lekkiego urządzenia. Niezależnie od tego, czy chcemy zrelaksować się przy filmie na podwórzu, musimy odpisać na maile w domu czy dokończyć projekt graficzny w podróży, na MatePadzie 11 można zrobić to sprawnie i wygodnie.