Technologia, która pozwala rodzinie przeżywać więcej. Sprawdź, co może nowoczesny telewizor

Sztuczna inteligencja, automatyczne poprawianie jakości obrazu, dostosowywanie ekranu do rodzaju wyświetlanej treści i precyzja ruchu, którą docenią nawet najbardziej wymagający gracze. To głównie zalety nowoczesnych telewizorów. Co poza tym przemawia za zakupem nowego telewizora? Wrażenia, jakie zapewnia, są jeszcze bardziej realistyczne. Takie innowacje na rynek wprowadza jeden z największych producentów na świecie.

Telewizor to urządzenie, którego nie wymieniamy co roku. Kiedyś nadchodzi jednak moment, w którym decydujemy się na nowy sprzęt. Zakup nowego telewizora to dobra decyzja, bo rewolucja technologiczna, która zaszła w ostatnich latach, otwiera drogę do rozrywki na zupełnie nowym poziomie. I to dla całej rodziny.

Technologia zmieniła telewizory. Potrafią więcej

Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo wysoka jakość obrazu. Technologia OLED, którą w swoich urządzeniach rozwija LG, zapewnia najwyższe parametry nasycenia, jasności, kontrastu i głębi czerni. Obraz składa się bowiem z punktów, które do świecenia nie potrzebują żadnego podświetlenia – kontrast można więc uznać za nieskończony, a jakość wyświetlanego obrazu jest doskonała również pod dużym kątem. Każdy, kto zasiądzie na domowej kanapie będzie więc zadowolony z tego, co widzi.

Nie tylko przesiadka z technologii LCD sprawia, że korzystanie z nowoczesnego telewizora, takiego jak LG OLED z serii A1 i B1, to przeżycie na zupełnie innym poziomie. Za wyjątkową jakość obrazu odpowiadają bowiem najnowsze standardy HDR, w tym Dolby Vision.

Sztuczna inteligencja rozumie to, co widzi. I poprawia obraz w czasie rzeczywistym

To system, z którego korzystają twórcy seriali i filmów, a także popularne platformy VOD, za pośrednictwem których oglądamy ulubione produkcje. Wykorzystuje specjalny zestaw danych, które opisują poszczególne sceny, kadry, a nawet pojedyncze elementy kadru. Dzięki tym danym telewizor „rozumie" co wyświetla i w dynamiczny sposób dostosowuje parametry obrazu. Kolory, jasność, kontrast są błyskawicznie modyfikowane, tak by obraz był jak najbardziej realistyczny. Innych ustawień wymaga bowiem scena mroku, innych dynamiczny pościg, a jeszcze innych pochodnia czy księżyc „wyłaniający się" na ciemnym tle.

Telewizor OLED LGTelewizor OLED LG Materiał promocyjny

Godnym zainteresowania rozwiązaniem jest też specjalny tryb Filmmaker, który automatycznie dostosowuje ustawienia ekranu do rodzaju produkcji. Dzięki temu widz ma szansę zobaczyć dzieło reżysera tak, jak w kinie, bez zbędnych ulepszaczy i filtrów.

Telewizory LG korzystają też z innych osiągnięć technologii, które podnoszą jakość obrazu i pogłębiają wrażenia odbiorcy.. Zastosowanie rozdzielczości 4K, która stała się standardem, stanowi wyzwanie dla inżynierów, bo przecież nie wszystkie treści, do jakich mamy dostęp, są produkowane w tak wysokich parametrach. Z pomocą przychodzi jednak sztuczna inteligencja. Najnowszy, szybki procesor α7 4K, będący sercem urządzeń z serii A1 i B1, rozpoznaje obiekty wyświetlane na ekranie. Funkcja AI Picture wie, kiedy ma do czynienia z twarzą, sylwetką osoby, rozróżnia też pierwszy i drugi plan, przez co może wyostrzyć krawędzie i podnieść wrażenie przestrzenności. Sztuczna inteligencja potrafi też poprawić jakość obrazu – zwiększyć inteligentnie jego rozdzielczość. Dzięki temu i zwykła telewizja „nie 4K", i starsze produkcje, prezentują się na ekranie tak dobrze, jak to tylko możliwe.

Jedną z największych zalet nowoczesnych telewizorów LG jest też realizm ruchu. Za jego odwzorowanie odpowiada zarówno matryca będąca w stanie wyświetlić aż 120 obrazów na sekundę, jak i inne technologie. Bez względu na to, czy oglądamy film akcji, czy wyścigi lub mecz obraz jest precyzyjny i dokładnie wyświetla poruszające się obiekty.

Telewizory LG, czyli gratka dla graczy. Kompatybilne z najnowszymi konsolami

Częstotliwość odświeżania wynoszącą 120Hz docenią też gracze. Tym bardziej,  że telewizory LG wspierają dwie kluczowe dla fanów gier technologie – HGiG (odpowiednik HDR) i HDM 2.1. Oba standardy są wykorzystywane przez najnowsze konsole do gier, dzięki czemu przepustowość łącza jest dostosowana do wyświetlania obrazu o najwyższych możliwych parametrach.

Równie atrakcyjne dla graczy są telewizory z serii G1 Gallery i C1. Wyposażono je bowiem w układy NVIDIA G-SYNC i AMD Radeon Free Sync stosowane przez kluczowych producentów kart graficznych. Te modele obsługują funkcję VRR (Variable Refresh Rate), przez co obraz wyświetlany jest płynnie, bez zacięć. Częstotliwość ekranu jest bowiemzmniejszana lub zwiększana, by z jednej strony zapewnić realizm, a z drugiej nie przeciążyć systemu zbędną ilością danych.

Telewizory OLED zostały też wyposażone w specjalne menu dla graczy, które ułatwia automatyczny wybór ustawień – strzelanki FPS wymagają przecież innego rodzaju ustawień niż gry strategiczne (RTS).

Telewizor OLED LGTelewizor OLED LG Materiał promocyjny

Dźwięk, który sprawi, że obejrzysz się, czy nie przejeżdża za tobą samochód

Firma LG zadbała też o wyjątkowy realizm dźwięku. Z pomocą przychodzi tu sztuczna inteligencja. System LG potrafi bowiem rozróżnić aż 17 milionów różnych rodzajów dźwięków i odgłosów. Mowa, krzyk, wystrzał, szczekanie psa, deszcz, szum silnika – każdy z efektów wymaga nieco innych parametrów. Inteligentny system optymalizuje dźwięk, by był jak najbardziej przekonujący.

Czujniki wbudowane w telewizory LG potrafią też rozpoznać z jakim rodzajem przestrzeni mają do czynienia. Urządzenie automatycznie potrafi więc dostosować dobór dźwięku do wielkości pokoju, procesor sprawdza też jego położenie, by maksymalnie poprawić brzmienie.

Za realizm przestrzennego dźwięku odpowiada z kolei Virtual Surround 5.1, zgodny ze standardem Dolby Atmos. Cel obu technologii jest jeden: widz oglądający mecz czy koncert ma poczuć się tak, jakby znajdował się na widowni czy trybunie.

Więcej ekologii, mniej komponentów

Telewizory LG są przełomowe pod jeszcze jednym istotnym dla konsumentów względem. Są w większym stopniu przyjazne środowisku. Telewizory z serii LG OLED A1 i LG OLED B1 wykorzystują bowiem mniej plastikowych komponentów względem tradycyjnych urządzeń LCD.

Ponadto komponenty wykorzystywane przez LG nadają się do recyclingu – przyczyniają się więc do ochrony zasobów naturalnych i zmniejszenia zapotrzebowania na energię. Przyjaźniejsze dla środowiska są też ekrany OLED, które nie wymagają używania szkodliwych substancji w produkcji.

Nadchodzi nowy standard telewizji naziemnej. Mnóstwo korzyści

Telewizory LG są też w pełni zgodne z najnowszym standardem telewizji naziemnej - DVB-T2.. Zapewnia on nie tylko lepszą jakość obrazu, ale otwiera drogę do nowych usług. Za pośrednictwem sygnału w nowym standardzie będzie bowiem można przesłać więcej danych, przez co możliwa będzie tzw. telewizja hybrydowa (HbbTV) – na ekranie telewizora będzie można wyświetlać dodatkowe dane, np. o aktorach, przeglądać składy drużyn, a nawet kupować produkty wyświetlane na ekranie.

Możliwości telewizorów LG spełniają najwyższe wymagania użytkowników – bez względu na to, czy chcą oglądać zwykłą telewizję, czy najnowsze filmy i seriale. Z innowacji zadowoleni będą też fani sportu i gier, miłośnicy nowoczesnego i klasycznego kina, melomani, czy osoby, które chcą korzystać tylko z telewizji naziemnej. Dzięki latom pracy inżynierów LG telewizory stały się bardziej uniwersalne i lepiej rozumieją nasze potrzeby. Warto z tego skorzystać.

Więcej o: