W pracy, na basenie, w podróży czy na imprezie. Masz go zawsze przy sobie. I nie mówimy tu wcale o smartfonie

Nie tylko w biurze, na spotkaniu czy uroczystej kolacji. Elegancki zegarek może sprawdzić się również na siłowni i basenie lub podczas wyjazdu na urlop. Huawei Watch 3 to jednak więcej niż tylko zegarek. To wirtualny pomocnik, który przez cały dzień mamy przy sobie. I do prawidłowego działania wcale nie potrzebuje smartfona.

Pytając przypadkową osobę jaką rzecz ma najczęściej przy sobie, odpowie zapewne, że portfel, klucze lub telefon. Te przedmioty faktycznie nosimy niemal przez cały dzień w torebce czy kieszeni, a w pracy zostawiamy na biurku tuż obok monitora.  

To jednak inny przedmiot ma szanse stać się tym, który spędza z nami najwięcej czasu. Może spoczywać bowiem przez okrągłe 24 godziny na dobę na naszym nadgarstku. Mowa oczywiście o zegarku. Ale nie zwykłym czasomierzu, a smartwatchu, który pokaże znacznie więcej niż aktualną datę i godzinę. 

Styl i elegancja przede wszystkim 

Aby jednak inteligentny zegarek sprawdził się dobrze w każdej sytuacji, potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrej jakości wykonania. Dla wielu osób zegarek to element biżuterii i obowiązkowy dodatek do koszuli lub marynarki. Przeciętny smartwatch w takim połączeniu nie prezentowałby się najlepiej. 

Wyjątkiem jest seria zegarków Huawei Watch 3. To kolejna już generacja inteligentnych zegarków od Huawei, która na nadgarstku prezentuje się po prostu świetnie. Watch 3 jest bardzo elegancki. Jego kopertę wykonano ze stali nierdzewnej, a spód z tworzywa szklano-ceramicznego. Ekran ochrania z kolei bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania szkło szafirowe, a po prawej stronie wyróżnia się klasyczne pokrętło służące jako przycisk funkcyjny i nawigacyjny. 

Watch 3 jest dostępny w trzech odmianach – sportowej z gumowym paskiem, klasycznej ze skórzanym i wersji Elite z metalową bransoletą. W przypadku tej ostatniej zegarek prezentuje się oczywiście najbardziej elegancko. W połączeniu z wyświetlaczem AMOLED o średnicy 1,43 cala z funkcją Always On Display (godzina jest wyświetlana na ekranie przez cały czas) Watch 3 Elite łatwo pomylić z klasycznym, analogowym czasomierzem. W razie potrzeby, bransoletę w zaledwie kilka sekund można jednak zamienić na gumowy pasek, który również znalazł się w zestawie w wersji Elite. 

Więcej niż tylko zegarek 

Pomimo względnie niewielkich wymiarów i wagi (koperta na 46 mm średnicy, 12,5 mm grubości i waży 54 gramy), inżynierom Huawei udało się zmieścić w zegarku multum przydatnych funkcji. Pierwszą i najbardziej podstawową cechą jest monitorowanie naszej aktywności fizycznej. 

Huawei Watch 3 został wyposażony w miernik tętna, czujnik monitorujący saturację krwi tlenem oraz termometr mierzący temperaturę skóry. W połączeniu z całym zestawem czujników i żyroskopów zegarek zapewnia całodobowe monitorowanie aktywności człowieka. Liczy kroki i przebytą odległość, mierzy czas spędzony w ruchu i przypomina o zbyt długim przebywaniu w pozycji siedzącej oraz kontroluje tętno i nasycenie krwi tlenem. Na tej podstawie zegarek może wyliczyć nawet poziom  stresu czy przypomnieć o chwili odpoczynku (i oszacować, jak długo powinien trwać) po aktywnych ćwiczeniach fizycznych. 

Co więcej, smartwatch kontroluje stan zdrowia i aktywność właściciela nie tylko w dzień, ale i w nocy. Dzięki pomiarowi snu jesteśmy w stanie sprawdzić nie tylko godzinę rozpoczęcia snu i pobudki, ale również zobaczyć na wykresie jak przebiegał sen i ile czasu organizm spędził w której z faz (płytkiej, głębokiej, REM). Oczywiście dla ułatwienia wszystkie potrzebne dane można odczytać z poziomu aplikacji mobilnej na smartfonie. 

Warto wspomnieć też o licznych trybach sportowych. Z poziomu zegarka dostajemy ponad 100 trybów, w tym 19 dyscyplin sportowych (np. pływanie na basenie, tenis ziemny, kolarstwo szosowe) i 85 trybów niestandardowych. Sześć najpopularniejszych sportów Watch 3 samodzielnie wykrywa bez konieczności samodzielnego ich uruchamiania i pyta, czy może rozpocząć trening. Wyniki ćwiczeń (w tym przebyta trasa, przewyższenie, średnia i maksymalna prędkość, czas, tętno i wiele więcej) możemy potem obejrzeć z poziomu ekranu zegarka lub w aplikacji na telefonie. 

Do szczęścia smartfon nie będzie ci potrzebny 

Warto zaznaczyć jednak, że Huawei Watch 3 nie jest „uwiązany" do smartfona tak, jak popularne opaski fitness i tańsze smartwatche, ale może działać zupełnie niezależnie. Inżynierowie Huawei zadbali o to, aby Watch 3 mógł być stale połączony z internetem. Na pokładzie zegarka znalazły się wszystkie najpotrzebniejsze moduły – Wi-Fi (do połączenia z siecią w domu), Bluetooth (do połączenia ze smarfonem), NFC, GPS oraz wsparcie dla technologii eSIM.  

Dzięki tej ostatniej funkcji możemy sparować zegarek ze swoim numerem telefonu i korzystać z internetu mobilnego z dala od smartfona. W ten sam sposób można też dzwonić i odbierać połączenia oraz odczytywać, a nawet odpisywać na wiadomości SMS np. Podczas ćwiczeń na siłowni, gdy telefon został w szatni lub w domu. Dzięki stałemu połączeniu z siecią, zegarek na bieżąco aktualizuje wszystkie potrzebne informacje, np. prognozę pogody. 

Możesz nie zdejmować go z ręki 

Niezwykłym ułatwieniem jest jednak fakt, że Huawei Watch 3 – pomimo, że jest smartwatchem niezwykle eleganckim – sprawdzi się w każdych warunkach. Niewielkie wymiary i waga sprawiają, że z zegarka można korzystać przez cały dzień bez uczucia dyskomfortu i nie zdejmować go nawet na noc, a dzięki odporności na działanie wody (5 ATM, czyli do głębokości 50 m) z zegarkiem można nie rozstawać się również pod prysznicem czy na basenie. 

Tym bardziej, że pojemna bateria, w jaką został wyposażony najnowszy smartwatch Huawei, sprawia, że o ładowarce możemy zapomnieć nawet na kilka dni. W zależności od intensywności używania urządzenia, energii powinno wystarczyć na od trzech do nawet 14 dni działania. Uzupełnić możemy ją z kolei bardzo łatwo i szybko dzięki indukcyjnej ładowarce lub poprzez ładowanie zwrotne, korzystając z energii kompatybilnego smartfona. 

To wszystko sprawia, że Huawei Watch 3 może towarzyszyć nam przez całą dobę – zarówno w dzień, jak i w nocy. I to niezależnie od tego, czy wybieramy się na biznesowe spotkanie, rodzinny obiad, imprezę z przyjaciółmi, czy idziemy na siłownię, basen lub na innego rodzaju trening.