Aparat do szafy, telefon do kieszeni. Chcesz mieć świetne zdjęcia z wakacji? Nie musisz wydawać fortuny

Czy smartfon jest w stanie zastąpić zwykły aparat fotograficzny? Najnowsze urządzenia udowadniają, że możemy mówić o przełomie. Nie musimy już wymieniać obiektywu na szerokokątny, by zmieścić na zdjęciach z wakacji wszystkich członków rodziny. Nie musimy martwić się o warunki oświetleniowe. Dobrej jakości zdjęcia można robić nawet nocą. Rozwiązania znalazły się w urządzeniu znacznie bardziej przystępnym cenowo.

Nie ma wątpliwości, że jedną z najważniejszych cech dobrego smartfona powinien być dobrej klasy aparat. Producenci smartfonów najlepsze układy odpowiedzialne za jakość zdjęć montowali do tej pory przede wszystkim w najdroższych, flagowych modelach.

Huawei postanowił jednak wyjść naprzeciw fanom fotografii. Najnowszy smartfon giganta technologii ma bowiem czym pochwalić się w tematyce fotografii. Jego cena jest jednak zdecydowanie atrakcyjna.

Zdjęcie a'la flagowiec dzięki znacznie tańszemu smartfonowi

Najnowsze urządzenia coraz bardziej docenianej firmy sprawią, że zabieranie tradycyjnego aparatu fotograficznego na urlop, wycieczkę, wakacje, stanie się zupełnie zbędne. W kieszeni możemy mieć aparat o naprawdę wysokich parametrach.

Huawei  9, który właśnie debiutuje na polskim rynku, zdecydowanie nazwać można fotograficznym. Za jakość zdjęć odpowiada tu system czterech obiektywów, czyli przełomowy w mobilnej fotografii system Ultra Vision. Główny wykonuje zdjęcia w zapewniającej wiele detali rozdzielczości 50 megapikseli. Podkreślenia wymaga też wartość matrycy odpowiedzialnej za rejestrowanie obrazu - wynosi tu aż 1/1.56 cala. Im większa, tym więcej światła i pikseli rejestruje, a w tym modelu zastosowano wyjątkowe rozwiązanie - filtr RYYB. Pozwala on zarejestrować o 40 proc. więcej światła w porównaniu do występującego w większości aparatów filtra RGGB.

Huawei novaHuawei nova Materiał promocyjny

Nova 9 może pochwalić się i inną technologią, która znacząco zwiększa ostrość obrazu - XD Fusion Engine dba o wyrazistość detali, a inteligentna redukcja zniekształceń o realizm.

W praktyce te parametry przekładają się na naprawdę spore fotografie o rozmiarach 9216x6912 pikseli - bez problemu można je wyświetlić nie tylko na ekranie smartfona czy komputera, będą świetnie wyglądać nawet na ekranie telewizora 4K. Do wspomnień z wakacji będzie więc można przeżywając wszystko jeszcze bardziej intensywnie, niż kiedykolwiek.

Użytkownicy równie zadowoleni będą z jakości nagrywania filmów. Oprócz wysokiej rozdzielczości 4K n

ova oferuje też wydajną stabilizację obrazu. Ciekawą funkcją jest technologia DualView, dzięki której smartfon nagrywa z wykorzystaniem obu aparatów jednocześnie.

Wyjątkowo wysoka jest też jakość selfie. W przypadku najnowszego smartfona Huawei zastosowano bowiem aparat o rozdzielczości aż 32 megapikseli.

W modelu nova 8i, drugim z modeli zaprezentowanym przez lidera rynku smartfonów, mamy do dyspozycji również obiektyw szerokokątny, dzięki któremu np. na zdjęciach z wakacji zmieszczą się wszyscy członkowie rodziny, a zdjęcia pejzaży, odwiedzonych miejsc, pokoi hotelowych będą znacznie bardziej przestrzenne.  Obiektyw marko zadba z kolei o wysoką jakość zbliżeń i detali, które często budują atmosferę zdjęcia.

Huawei novaHuawei nova Materiał promocyjny

Huawei nova 8i, podobnie jak zaprezentowany wraz z nim model nova 9, mogą pochwalić się funkcją Super Night Shot 2.0. Wysokiej jakości zdjęcia są dzięki temu możliwe w kiepskich warunkach oświetleniowych, a nawet nocą. Dzięki tej funkcji fotografie z wieczornego zwiedzania miasta, imprezy, na której byliśmy w kiepsko oświetlonym pomieszczeniu, plaży po zachodzie słońca, będą pełne detali, których wiele dostępnych na rynku smartfonów - szczególnie w tej cenie - nie uchwyci.

W przypadku modelu 8i mamy do czynienia z matrycą o wielkości 1/1.7 cala i rozdzielczością wynoszącą 64 megapiksele.

Rozwiązania z górnej półki w tańszym smartfonie. To może być przełom na rynku

Nowe smartfony Huawei mogą pochwalić się nie tylko aparatami na poziomie flagowców. W przypadku modelu nova 9 mamy do czynienia z ekranem OLED o przekątnej 6,57 cala, który wyświetla obraz z częstotliwością 120Hz - docenią to fani gier, a także filmów i seriali, bo dzięki temu obraz jest wyraźnie bardziej płynny. Na pokładzie urządzenia znajdziemy wydajny Snapdragonm 778G 4G.

W przypadku modelu nova 8i mamy 6GB RAM, miejsce na dane - 256GB czy pojemność baterii wynosząca 4300 mAh. Komfort użytkowania zapewni też bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości wynoszącej 2376x1080 pikseli. Za szybkość pracy urządzenia odpowiada wydajny, ośmiordzeniowy chip Snapdragon 662.

Smartfony zaprezentowane przez Huawei dla wielu użytkowników mogą okazać się przełomem. Sięganie po tradycyjny aparat przy tak zaawansowanej technologii jest bowiem zupełnie niepraktyczne. Źródło niepowtarzalnych wspomnień można mieć teraz zawsze przy sobie, warto więc sięgnąć po nowe urządzenia Huawei.

Więcej o: