CGI zatrudni 100 doświadczonych programistów. Zrealizują trudny projekt dla banku w Kanadzie

Nowe centrum rozwoju stworzy w Warszawie CGI, obecna w Polsce od 25 lat firma konsultingowa z sektora IT, która prowadziła projekty informatyczne w największych spółkach telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych i bankach działających w naszym kraju.

Lokalne, polskie doświadczenie CGI zostało wyróżnione przez centralę w Montrealu, która dostrzegła w tym oddziale potencjał do stworzenia placówki odpowiadającej za prestiżowy bankowy projekt. Składający się docelowo z ponad 100 doświadczonych informatyków zespół będzie pracował nad modernizacją jednej z największych na świecie bankowych platform do kontaktu i obsługi wielokanałowej. Zatrudnieni w nim na wczesnym etapie programiści niemal od samego początku uzyskają wpływ na kształt ogromnego projektu prowadzonego dla głównego kanadyjskiego banku.

– CGI zatrudniło dotąd w Polsce ponad pół tysiąca specjalistów i jest silnie obecne w sektorze bankowym. Teraz, wspólnie z kanadyjskimi kolegami i jednym z największych kanadyjskich banków, uruchamiamy centrum rozwoju oprogramowania do obsługi klientów w różnych kanałach. Zależy nam na dalszej budowie zespołu w Warszawie, ponieważ programiści z Polski są bardzo cenieni na świecie i z pewnością przyczynią się do sukcesu tego projektu, zwłaszcza że będą mieli wpływ na jego powstanie niemal od samego początku – mówi Bartłomiej Nieścierowicz, Senior Vice President CGI, odpowiedzialny za Polskę i kraje bałtyckie.

– Potrzebujemy ponad 100 doświadczonych informatyków z wiedzą z zakresu bankowości i ze znajomością środowiska Microsoft, którzy dołączą do już istniejącego zespołu 30 konsultantów CGI, realizujących w Polsce projekty w sektorze bankowym dla klientów zagranicznych – dodaje Michał Burda, Senior Vice President Financial Services w CGI.

Polacy będą ściśle współpracować z zespołem kanadyjskich programistów, który prowadzi projekt w Montrealu. Kluczowe umiejętności, którymi muszą wykazać się informatycy, to znajomość: .NET, C#, Visual Studio, TFS, SOA, JSON oraz SOAP. Oprócz tego, że aplikacja dla banku jest złożona i wymagająca, jest obecnie modernizowana w technologii chmury.

CGI oferuje:

- umowę o pracę,

- prywatną opiekę medyczną – Medicover Maxima (pełen pakiet medyczny zawierający również opiekę stomatologiczną),

- Plan Zakupu Akcji (SPP) współfinansowany przez CGI,

- kartę Multisport Plus,

- program Oxygen, wspierający well-being pracowników,

- Plan Udziału w Zyskach (Profit Participation Plan),

- premie za polecenie nowych pracowników – już od 6000 złotych,

- możliwość raportowania pracy kreatywnej,

- Brown Bags, hackathony i inne wydarzenia związane z dzieleniem się wiedzą,

- prezenty i świętowanie rocznic.

Szczegółowe informacje dla kandydatów: https://bit.ly/3h7wvuo

CGI zatrudni 100 doświadczonych programistów. Zrealizują trudny projekt dla banku w KanadzieCGI zatrudni 100 doświadczonych programistów. Zrealizują trudny projekt dla banku w Kanadzie 


 

Założona w 1976 roku CGI Inc. jest jedną z największych niezależnych firm konsultingowych IT i doradztwa biznesowego na świecie. Ponad 78 000 konsultantów i innych specjalistów CGI dostarcza kompleksowy zakres usług – od strategicznego doradztwa biznesowego i IT do integracji systemów, zarządzania usługami IT i procesami biznesowymi. CGI współpracuje z klientami poprzez lokalny model relacji uzupełniony o globalną sieć dostaw, która pomaga klientom w cyfrowej transformacji ich organizacji i poprawie wyników. Przychody CGI za rok fiskalny 2020 sięgają 10 miliardów dolarów, a akcje koncernu są notowane w Toronto i Nowym Jorku.

W Polsce CGI ma biura w Warszawie i we Wrocławiu, gdzie zatrudnia kilkuset wysoko wykwalifikowanych konsultantów, realizujących kompleksowe usługi biznesowe i informatyczne dla największych polskich klientów, działających między innymi w sektorach bankowym, ubezpieczeniowym i telekomunikacyjnym.

Klientami CGI w Polsce są banki z pierwszej piątki. Od 25 lat firma pracuje też dla Polkomtela, a ostatnio zdobyła nowych klientów z branży energetycznej, dla której, korzystając ze swych międzynarodowych doświadczeń, planuje zwiększyć ofertę usług.