Telewizor dla graczy, którzy uwielbiają seriale

Ostatni kwartał roku to zazwyczaj nie tylko gratka dla oczekujących serialowo-filmowych nowości, lecz także dla miłośników wirtualnych rozgrywek. Zarówno największe serwisy VOD, jak i wydawcy gier komputerowych zadbali o to, żebyśmy nie nudzili się podczas jesiennych wieczorów. Nie da się ukryć, że nieodłącznym przyjacielem tego typu domowej rozrywki jest telewizor. Czy możliwe jest jednak, aby znaleźć idealny sprzęt, który usatysfakcjonuje zarówno graczy, jak i wielbicieli "dziesiątej muzy"? Sprawdźmy.

Fani wirtualnych rozgrywek, którzy cały czas chcą doskonalić swoje umiejętności, wiedzą, że ekran, który zadba o wciągające wrażenia z gry i pozwoli zdobyć przewagę nad przeciwnikiem to absolutny must-have. Z kolei dla miłośników seriali liczy się wygoda obsługi, który sprawi, że w pełni będzie można oddać się ulubionej rozrywce. Na szczęście teraz, stojąc przed sklepową półką, czy przeglądając internetowe oferty już nie trzeba iść na kompromis. Modelem, który spełni te wszystkie wymagania jest Samsung Neo QLED QN91A.

Rozgrywka na najwyższym poziomie

Świetne parametry obrazu, piękne, nasycone kolory czy rozdzielczość 4K to podstawowe cechy, które powinny zwrócić uwagę graczy i serialomaniaków. W telewizorach Neo QLED zastosowano precyzyjną kontrolę podświetlenia, dzięki której widzowie mogą cieszyć się seansami czy rozgrywkami wzbogaconymi o niedostrzegalne wcześniej szczegóły.

Jednak warto wziąć też pod uwagę dodatkowe funkcje, które pozwolą bardziej zanurzyć się w wirtualnej rozgrywce. Jedną z tegorocznych nowości w telewizorach jest Panel Gracza, czyli intuicyjne menu, które pozwala jeszcze lepiej kontrolować ustawienia ekranu. Dzięki niemu można sprawdzić m.in. liczbę wyświetlanych klatek na sekundę (FPS) czy wartość input lag i to bez opuszczania gry. Ponadto teraz można doświadczać wrażeń zarezerwowanych dotychczas dla monitorów gamingowych. Wystarczy zmienić ustawienia proporcji na 21:9 i 32:9, aby zobaczyć jeszcze więcej*.

Z kolei, jeśli zależy nam na rozwijaniu gamingowych umiejętności albo mamy problem z przejściem konkretnego fragmentu gry, niezwykle przydatna może okazać się funkcja Multi View. Wystarczy połączyć smartfon z telewizorem i za sprawą funkcji Dotknij i Wyślij i już można zobaczyć wielki ekran podzielony na dwie części*. Dzięki temu rozwiązaniu, po jego jednej stronie będziemy mogli kontynuować grę, podczas gdy po drugiej możemy odtwarzać filmiki instruktażowe ze smartfona. Możliwość grania i oglądania ulubionego kanału na jednym ekranie pozwala uniknąć rozproszenia uwagi.

Miłośnicy gier wyścigowych w większych stopniu pewnie zwracają także na uwagę na możliwości w zakresie odwzorowania ruchu. W modelu QN91A można cieszyć się niezwykle płynnym ruchem 120 Hz w 4K i tym samym czerpać satysfakcję z udoskonalonej dynamiki bez opóźnień i rozmyć w rozgrywce.

Oglądaj, kiedy tylko chcesz

Jeśli zaś będziemy chcieli zasiąść do maratonu filmowo-serialowego, szczególnie istotna będzie wygoda i szybkość obsługi. Telewizory Neo QLED zostały wyposażone w system operacyjny Tizen, który jest uznawany za jeden z najbardziej rozbudowanych i przyjaznych dla użytkowników. Widzowie znajdą tu najbardziej popularne aplikacje VOD, takie jak Netflix, HBO GO czy Player.pl, które będą uporządkowane w sposób, jaki najbardziej im odpowiada. W praktyce oznacza to, że system niejako dostosowuje się do ich preferencji i potrzeb użytkownika, a nie odwrotnie. Ogromny wybór treści, intuicyjna obsługa oraz niesamowita jakość obrazu telewizorów Neo QLED to wypadkowa cech, które pozwolą cieszyć się ulubioną rozrywką bez ograniczeń.

Spektakularne efekty dźwiękowe

Jednak kinowe czy gamingowe wrażenia nie byłyby pełne bez widowiskowych efektów dźwiękowych. Dlatego wybierając ekran QN91A, warto zastanowić się nad soundbarem Q- serii, takim jak np. Q800A, z którym będzie tworzyć szczególnie zgrany duet. Do tej pory, aby spotęgować dźwięk, trzeba było przełączyć ścieżkę audio z telewizora na soundbar. Teraz możliwe jest wykorzystanie potencjału obu urządzeń. Dzięki najnowszemu rozwiązaniu Q-Symphony, dźwięki pochodzące z telewizora i soundbara łączą się, tworząc jeszcze bardziej spektakularne efekty.

Jesień to dobry okres na zakup telewizora. W ramach aktualnej promocji Samsung przy zakupie wybranych telewizorów Samsung Neo QLED, można otrzymać zwrot nawet do 2000 zł. Promocja obowiązuję do 7 listopada b.r. Więcej informacji na stronie samsung.com.

  1. Ultra Szeroki Widok w Grach jest dostępny tylko dla gier komputerowych ze wsparciem dla funkcji Ultra Szerokiego Widoku w Grach.  Niektóre gry mogą nie obsługiwać tej funkcji lub jej obsługa może być ograniczona.  Zmiana rozdzielczości ekranu może wymagać użycia urządzenia zewnętrznego.
  2. Funkcja Dotknij i Wyświetl jest dostępna na urządzeniach Samsung Galaxy z systemem Android 8.1 lub nowszym