Volvo XC40 - elektryczny SUV od Volvo teraz z atrakcyjną dopłatą. Sprawdź szczegóły!

Klienci indywidulani też mogą sięgnąć po rządowe dopłaty do elektrycznych Volvo XC40. Fundusze są jednak ograniczone i nie warto zwlekać. Nabywcy mogą skorzystać z dofinansowania wartego nawet 27 tys. zł. Jest to rządowy program wsparcia elektryfikacji. Oferta jest przeznaczona dla osób fizycznych i nie narzuca minimalnego przebiegu rocznego.

Mój elektryk

O dofinansowanie należy ubiegać się w programie „Mój Elektryk" w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizator zapewnia, że przygotował przyspieszony tryb składania wniosków, wraz z uproszczonym schematem oceny finansowej i ustanawiania zabezpieczeń. Na dodatek sprzedawcy Volvo pomogą w przejściu całej procedury. Dzięki programowi, osoba fizyczna może otrzymać dotację 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych 27 tys. zł.

Narodowy Fundusz zastrzega, że dopłaty stosowane są tylko do samochodów kosztujących do 225 tys. zł, z tym, że limit nie dotyczy posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

W rezultacie Volvo XC40 Recharge jest dostępne już za 199,9 tys. zł brutto, zaś maksymalna cena pojazdu wynosi 225 tys. zł z Kartą Dużej Rodziny. Do każdego elektrycznego Volvo, firma oferuje umowę serwisową oraz 3-letnią gwarancję w cenie.

Także przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dopłaty do zakupu elektrycznych modeli. Dopłata sięgnie 750 zł, a jeżeli deklarowany przebieg wyniesie co najmniej 15 tys. km, subwencja wzrasta do 27 tys. zł.

NFOŚiGW przeznaczył na bezzwrotne dotacje 700 mln zł do roku 2025, o ile wcześniej pula nie wyczerpie się. Zatem kto pierwszy, ten lepszy!

To nie koniec dobrych wiadomości dla zainteresowanych elektromobilnością. NFOŚiGW przygotował blisko 2 mld zł na rozbudowę ładowarek (przede wszystkim dużej mocy) oraz sieci dystrybucyjnej prądu. Zatem wkrótce zniknie największy problem użytkowników aut elektrycznych – brak infrastruktury do ładowania samochodów.

Według Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w Polsce dostępnych jest ponad 1700 punktów do ładowania, z których 70 proc. to urządzenia o małej mocy, do ładowania prądem zmiennym.

Moje Volvo

Do zakupu elektrycznego Volvo XC40 P8 Recharge zachęca także producent. Samochód ma atrakcyjne parametry techniczne i jest w pełni funkcjonalnym pojazdem. Dwa elektryczne silniki (po jednym na oś) rozpędzą samochód od 0 do 100 km/h w 4,9 sekund, a takiego wyniku nie powstydzi się żaden sportowy samochód.

To nie koniec zalet, bowiem małe Volvo uciągnie 1,5-tonową przyczepę i może pokonywać brody o głębokości do 450 mm. Samochód ma nisko położony środek ciężkości (akumulatory zamontowane są pod podłogą) i jazda nim jest przyjemnością.

Oferta na XC40 P8 Recharge jest unikalna, bowiem Volvo zapewnia przez 3 lata pokrycie kosztów przeglądów i wybranych części eksploatacyjnych. Samochód objęty jest także 3-letnią gwarancją producenta.

Volvo XC40 - elektryczny SUV od Volvo teraz z atrakcyjną dopłatą. Sprawdź szczegóły!Volvo XC40 - elektryczny SUV od Volvo teraz z atrakcyjną dopłatą. Sprawdź szczegóły! 

Najważniejszy jest jednak zasięg elektrycznego Volvo XC40. Z całkowicie naładowanymi akumulatorami dochodzi do 418 km. Akumulator o pojemności 78 kWh można ładować dużymi prądami. Naładowanie od 10 do 80 proc. pojemności trwa tylko 37 minut przy zastosowaniu szybkiej ładowarki (ładującej prądem stałym) o mocy 150 kW. Ten drogi system uzupełniania energii nie jest polecany do częstego stosowania.

Producent samochodu zaleca na potrzeby typowych codziennych dojazdów ładowanie akumulatora prądem zmiennym do 90 proc. jego pojemności, najlepiej nie dopuszczając przy tym do spadku poniżej 20% pojemności. Przestrzeganie zalecenia pozwoli maksymalnie wykorzystać żywotność akumulatora w samochodzie całkowicie elektrycznym. Energii wystarczy na codzienne wyjazdy i prawdopodobnie w ciągu tygodnia będzie wymagane jedynie doładowywanie.

Volvo proponuje montaż w domu ściennej ładowarki na prąd zmienny o mocy 11 kW, która w nocnej taryfie naładuje wyczerpany akumulator. Godzina ładowania zapewnia zazwyczaj 50–60 km zasięgu XC40 P8 Recharge.

Wallbox jest uniwersalnym urządzeniem i oferuje moc do 11 kW podczas ładowania samochodu elektrycznego i do 3,5 kW podczas ładowania samochodu plug-in hybrid/Twin Engine. Volvo proponuje darmowy audyt domowej instalacji elektrycznej oraz 10 proc. rabatu na zakup Wallbox Volvo.

Stacja Wallbox jest wyposażona zintegrowany uchwyt na przewód oraz 5-metrowy przewód ładujący. Jej szacunkowy koszt w przypadku instalacji ładowarki Garo GLB w garażu, w którym również dostępne jest zasilające gniazdo 3-fazowe lub skrzynka rozdzielcza, może wynosić już od 550 zł brutto. W przypadku instalacji ładowarki Garo GLB na zewnętrznej ścianie budynku, gdy potrzebne jest jej podłączenie do odległej o 10 m skrzynki rozdzielczej, może wynosić już od 3,8 tys. zł brutto.

Nawigacja pod ręką

Volvo otrzymało także doskonale znany system multimedialny Google. Mapy Google pomogą znaleźć stacje ładowania, co jest to szczególnie przydatne podczas dłuższych podróży.

XC40 Recharge otrzymuje aktualizacje automatyczne bezprzewodowo.

Multimedia można obsługiwać głosowo ('hands-free') dzięki Asystentowi Google, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i automatyczne korekty trasy pozwolą bezproblemowo dotrzeć do celu.

Volvo XC40 Recharge wyprodukowane w 2022 roku będą wyposażone w momencie dostawy w pakiet usług cyfrowych, obejmujący czteroletnią subskrypcję zapewniającą pełny dostęp do dostępnych aplikacji i danych. Po upływie czterech lat obowiązywać będą nowe warunki. Przeczytaj więcej na temat elektrycznego Volvo XC40 na stronie producenta.