Czy bank udzieli kredytu gotówkowego na 0 procent?

Chociaż polskie społeczeństwo coraz bardziej się wzbogaca, to wciąż korzystamy z dodatkowych źródeł wsparcia. Nadal największą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy na dowolny cel, ale dzisiaj współczesny kredytobiorca ma coraz większe wymagania.

Zobowiązanie bankowe ma być przede wszystkim tanie. Czy można zaciągnąć kredyt gotówkowy 0 procent i korzystać z dodatkowych pieniędzy bez żadnych kosztów? Sprawdź szczegóły już teraz.

Kredyt gotówkowy 0 procent - czy to możliwe?

W obliczu coraz większej konkurencji na rynku usług finansowych, banki coraz częściej oferują kredyt gotówkowy 0 procent. Bardzo często okazuje się jednak, że kredyt 0 procent to tylko chwytliwe hasło reklamowe. O ile instytucja bankowa rzeczywiście udziela zobowiązanie na dowolny cel z zerowym oprocentowaniem, to jednak kredyt nie jest zupełnie darmowy. Banki naliczają dodatkowe opłaty, na przykład pobierają prowizje za udzielenie dodatkowych środków, narzucają konieczność wykupienia ubezpieczenia, nakazują założenie i prowadzenia konta bankowego do obsługi zobowiązania. Wszystko dlatego, że instytucje bankowe działają komercyjnie, a więc dla generowania zysków. Rzadko zdarza się, aby kredyt gotówkowy był rzeczywiście darmowy, a kredytobiorca spłacał tylko tyle, ile pożyczył.

Kredyt gotówkowy 0 prowizji - oferta banku

Zdarza się, że banki oferują 0 oprocentowanie kredytu, ale częściej nie pobierają prowizji za udzielenie zobowiązania, dzięki czemu całkowite koszty kredytowe są znacząco mniejsze. To korzystna opcja dla kredytobiorcy, który korzysta z dodatkowych środków przy minimalnych opłatach dodatkowych.

Pamiętaj jednak, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, przez co warunki współpracy z klientami są różne. Właśnie dlatego opcją, aby skorzystać z tego najbardziej opłacalnego produktu bankowego, jest porównanie co najmniej kilku konkurencyjnych ofert.

Kredyt gotówkowy 0 procent - jak wybrać najlepszy?

Najlepszą opcją jest porównanie ofert bankowych na Totalmoney.pl, korzystając z rankingów kredytowych. Takie zestawienia ujmują kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania czynniki. Pod uwagę zawsze warto brać wysokość oprocentowania, ale również prowizji i wszelkich dodatkowych kosztów. Mówi o nich wskaźnik RRSO.

Kolejne narzędzie, dzięki któremu udaje się zaciągnąć rzeczywiście najtańsze zobowiązanie na dowolny cel, to kalkulator kredytów. Nie tylko oszacuje całkowite opłaty, jakie musi ponieść klient, ale sprawdzi również zdolność kredytową potencjalnego klienta.

Zawsze można również wpisać frazę typu "kredyt gotówkowy 0 procent mbank" czy "getin bank kredyt 0 procent", aby sprawdzić poszczególne propozycje konkretnych instytucji bankowych.

Kredytobiorcy, którzy nie mają szans na współpracę z bankiem, na przykład w wyniku niewystarczającej zdolności kredytowej albo negatywnej historii kredytowej, zawsze mogą postarać się o zobowiązanie udzielane przez instytucję pozabankową. Takim produktem jest między innymi pożyczka 0 procent. PKO i inne banki zawsze weryfikują klienta, natomiast firma pożyczkowa udziela finansowe wsparcie nawet tylko na sam dowód.

Pamiętaj, aby zaciągać tylko zobowiązania, które jesteś w stanie spłacać. Nawet najkorzystniejsze kredyty i pożyczki mogą wywołać tzw. spiralę zadłużenia. Minimalne koszty na pewno sprawią, że produkt finansowy jest bardziej dogodny w spłacie, ale trzeba mieć na uwadze regulowanie miesięcznych rat w wyznaczonym terminie.