Te rozszerzenia dla Google Chrome mogą się przydać. Przeglądarka stanie się jeszcze wygodniejsza i potężniejsza

Jedną z zalet korzystania z Google Chrome jest bogata baza darmowych rozszerzeń, które rozbudowują funkcjonalność przeglądarki internetowej i dostosowują ją do potrzeb użytkownika. Wybraliśmy dla was kilka takich dodatków, zdecydowanie wartych uwagi.
Evernote Web Clipper Evernote Web Clipper fot. Chrome Web Store

Evernote Web Clipper

Jeśli jeszcze nie znacie Evernote'a, to najwyższa pora się z nim zapoznać. To jedna z najlepszych na świecie aplikacji do gromadzenia różnego rodzaju notatek (tekstów, linków do stron WWW, zdjęć, plików wideo i audio oraz innych dokumentów). Poza samodzielnym programem dla komputerów i smartfonów Evernote ma również superprzydatne rozszerzenie dla przeglądarki internetowej Google Chrome. Dzięki niemu bez wychodzenia z programu możemy dodawać wybrane fragmenty artykułów oraz zdjęcia do naszego notatnika. Evernote Web Clipper można zatem potraktować jak 'cyfrowe nożyczki'.

Pobierz Evernote Web Clipper z Chrome Web Store

Session Buddy Session Buddy fot. Chrome Web Store

Session Buddy

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak frustrujące jest czasem zarządzanie większą liczbą otwartych zakładek w przeglądarce internetowej, szczególnie w sytuacji nieoczekiwanego zamknięcia okna programu. Tu z pomocą przychodzi Session Buddy, zaawansowany menedżer, który nie tylko zapisuje je do późniejszego wykorzystania, ale również pozwala układać je w tzw. sesje. Dzięki takiemu rozwiązaniu w dowolnym momencie możemy przywrócić określony zestaw stron WWW i wrócić do projektu, nad którym pracowaliśmy.  Przed otwarciem, użytkownik może dodatkowo zdecydować, w jaki sposób witryny mają być pogrupowane.

Pobierz Session Buddy z Chrome Web Store

Papier Papier fot. Chrome Web Store

Papier

Kiedy pod ręką brakuje szybkiej możliwości zanotowania informacji, które lada moment wyparują z głowy, szybszą metodę od rozszerzenia Papier trudno będzie znaleźć. Daje ona możliwość stworzenia błyskawicznej notatki bezpośrednio w nowej karcie przeglądarki internetowej. Wystarczy nacisnąć kursorem tło pustej strony i zacząć pisać. Papier daje możliwość dodatkowego formatowania treści (pochylenie, pogrubienie, skreślenie), tworzenia list, pracy w trybie nocnym przy ciemnym tle, a nawet zlicza liczbę znaków i słów, podobnie jak bardziej zaawansowane edytory tekstu.

Pobierz Papier z Chrome Web Store

Click&Clean Click&Clean fot. Chrome Web Store

Click&Clean

Rozszerzenie, które można określić mianem kombajnu. W skrócie Click&Clean pozwala zatroszczyć się o dane użytkownika. Tuż przed zamknięciem okna przeglądarki Google Chrome może wyczyścić historię przeglądania i pobierania plików, opróżnić pamięć podręczną, usunąć pliki cookie, a także wyczyścić zapisane dane formularza oraz zapisane hasła. Wszystko to bez potrzeby ręcznego grzebania w ustawieniach programu. W zakres funkcji Click&Clean wchodzi również ochrona użytkownika przed śledzeniem ze strony różnych witryn internetowych.

Pobierz Click&Clean z Chrome Web Store

OneTab OneTab fot. Chrome Web Store

OneTab

Uruchamianie kolejnych kart w przeglądarce internetowej nieuchronnie doprowadza do wzrostu konsumpcji pamięci operacyjnej RAM. Nietrudno sobie wyobrazić kiedy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt zakładek jest w stanie spowodować mocne obciążenie komputera i spowolnienie jego pracy. Jednym z rozwiązań tego problemu może stanowić rozszerzenie OneTab. Grupuje ono wszystkie otwarte karty w jedną, na której umieszczane są pod postacią listy odnośników. Dzięki temu możemy się między nimi swobodnie przemieszczać, a przy tym oszczędzamy pamięć operacyjną. Co więcej, takie listy możemy udostępniać innym.

Pobierz OneTab z Chrome Web Store

StayFocusd StayFocusd fot. Chrome Web Store

StayFocusd

W świecie pełnym dystrakcji skupienie się na pracy bywa często karkołomnym zadaniem. Jeśli sami nie potrafimy zapanować nad pokusą zaglądania na Facebooka lub YouTube i spędzamy w takich miejscach za dużo czasu, rozszerzenie StayFocusd może nam pomóc. Jego zadaniem jest tymczasowa blokada dostępu do zdefiniowanych wcześniej stron internetowych. Oczywiście sami decydujemy, do których i przez jak długi czas będzie obowiązywać zakaz wstępu. Szerokie możliwości konfiguracji rozszerzenia pozwalają nawet określić rodzaj mediów jakich nie powinniśmy oglądać w trakcie pracy. Wszystko dla zwiększenia produktywności.

Pobierz StayFocusd z Chrome Web Store

Pocket Pocket fot. Chrome Web Store

Save to Pocket

Kto raz skorzystał z tego rozszerzenia, nie będzie chciał przestać. Często znajdujemy w sieci artykuł, do którego chcemy później wrócić i przeczytać na spokojnie. Właśnie tu przydaje się możliwość zapisania go w specjalnym schowku. Pocket pełni rolę takiej składnicy. Po dodaniu go do przeglądarki Google Chrome i stworzeniu konta w serwisie, wystarczy na dowolnej stronie internetowej nacisnąć przycisk na pasku narzędziowym, a konkretny artykuł zostanie dodany do naszej prywatnej czytelni. Co ciekawe, dodatek ten znajduje się już na stałe w przeglądarce internetowej Firefox.

Pobierz Save to Pocket z Chrome Web Store

Pushbullet Pushbullet fot. Chrome Web Store

Pushbullet

Funkcja, której mogli użytkownikom komputerów i smartfonów Apple pozazdrościć inni, jest już dostępna na wyciągnięcie ręki. Możliwość otrzymywania powiadomień z telefonu na komputerze gwarantuje bowiem rozszerzenie Pushbullet. Pozwala ono nie tylko otrzymywać i wysyłać wiadomości SMS z poziomu komputera, ale także prowadzić rozmowy przez popularne komunikatory internetowe (WhatsApp i Facebook Messenger), a także wymieniać się plikami ze znajomymi. Autorzy rozszerzenia zadbali przy tym o odpowiedni poziom zabezpieczeń. Pushbullet to obowiązkowa pozycja dla każdego posiadacza smartfonu z Androidem.

Pobierz Pushbullet z Chrome Web Store