Rosjanie oburzeni. W kraju kryzys, a rosyjska polityk karmi kota kawiorem

Oburzenie w rosyjskim internecie. W czasie poważnego załamania gospodarki jedna z członkiń Rosyjskiej Izby Społecznej karmi swojego kota kawiorem, a zdjęcia z uczty futrzaka zamieszcza w internecie.
Kilka dni temu Władimir Putin zapowiedział 10-proc. obniżkę pensji swojej i swoich najważniejszych urzędników, w tym m.in. premiera, prokuratora generalnego i szefa Komitetu Śledczego. Prezydent podpisał też dekrety obniżające od maja wypłaty pracowników aparatu rządowego oraz administracji prezydenta. Powodem tych decyzji jest załamanie się rosyjskiej gospodarki, która od kilku miesięcy jest w najgorszej od lat kondycji.

W sytuacji poważnego kryzysu gospodarczego nie dziwi oburzenie internautów na wpis zamieszczony na Twitterze przez jedną z członkiń Izby Społecznej. Julia Ałfierowa opublikowała w sieci zdjęcia swojego kota jedzącego ze słoika kawior.

Tłumaczenie: Dzisiaj jest Dzień Kota! Pozdrawiam Tessę po nocy. Zuch: zje, co pani postawi na stół. Pozdrówcie swoje koty.

Zdjęcia futrzaka zajadającego się rybia ikrą oburzyły rodaków autorki. Pierwszy sprawę nagłośnił inny członek Izby - Szota Gorgadze, który zagroził, że przekaże ją do komisji etyki.

Tłumaczenie: Uważam takie zachowanie za niedopuszczalne dla członka izby. Zwołuję komisję etyki.

Po nagłośnieniu przez niego sprawy kontrowersyjnego wpisu Julii Ałfierowej w serwisach Facebook i wKontakte skomentowały go tysiące zbulwersowanych osób. Autorka natomiast nie rozumie oburzenia i zamieszania wokół swojej osoby, a w rozmowie z agencją UTRO stwierdziła, że jej post miał być zwyczajnym żartem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (50)
Rosjanie oburzeni. W kraju kryzys, a rosyjska polityk karmi kota kawiorem
Zaloguj się
 • ja5569

  Oceniono 99 razy 79

  Kiedys w glodujacej Etiopii pokazano zdjecie cesarza Haile Selassie karmiacego swoje psy miesem ze srebrnej tacy. Nic sie nie zmienia. Uklony od Jerzego Urbana (rzad sie zawsze wyzywi...).

 • joly.roger

  Oceniono 72 razy 58

  Ja też chciałem ale kot był madry i ruskiego żarcia nie ruszył ;)

 • granmagienia

  Oceniono 71 razy 49

  Ja też nie rozumiem. Toż Pan Kot dostał prezent na Dzień Kota i nie jada tak codziennie. Mój Pan Kot też czasem dostaje prezenty droższe, niż mnie na nie stać :)

 • dillinger79

  Oceniono 47 razy 25

  gdy do nas przyjdzie kryzys to swemu kot dam do żarcia
  trufle podlane najdroższym francuskim szato;
  i gó... wam wszystkim do tego.
  zwierzu dam, a sobie odejmem ode pyska

 • carolina_reaper

  Oceniono 25 razy 21

  Kotu zaluja? Co za sknery jakies, sami nie zjedza a kotu zaluja.....

 • petramark

  Oceniono 23 razy 19

  To, co jest w słoiku na zdjęciu, to nie kawior, tylko ikra ryb niejesiotrowatych z hodowli. Kosztuje 2 $, w odróżnieniu od kawioru, wartego 75$ za taką "puszeczkę". W Rosji chyba nawet taniej,

 • ochujek

  Oceniono 48 razy 18

  Prezes rozumie właścicielkę kota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX