Marihuana uleczy ukraińską gospodarkę? Richard Branson ma receptę na podreperowanie budżetu. "Legalizować"

Legalizacja marihuany sposobem na uzdrowienie gospodarki? Jeden z najbogatszych Brytyjczyków kilka dni temu gościł na Ukrainie. Podczas spotkania ze studentami przedstawił swój niezwykły sposób na podreperowanie budżetu tego kraju.
Richard Branson, brytyjski miliarder i właściciel gigantycznego holdingu Virgin Group, ma niezwykły pomysł, jak podreperować budżet Ukrainy. Jak donosi The Insider, podzielił się nim z ukraińskimi studentami podczas spotkania na Uniwersytecie Narodowy - Akademii Kijowsko-Mohylańskiej.

Według bogacza doskonałym rozwiązaniem problemów finansowych naszych wschodnich sąsiadów ma być legalizacja narkotyków. - Świat walczy z narkotykami od ponad 50 lat, a Ukraina bije niechlubne rekordy w tej walce - powiedział Branson studentom. Dodał, że ok. 300 tys. Ukraińców jest uzależnionych od narkotyków, ale jak zaznaczył - są oni takimi samymi członkami społeczeństwa jak pozostali.

Miliarder doradził ukraińskim władzom, aby zastanowiły się nad legalizacją marihuany, co miałoby pomóc państwu zaoszczędzić duże pieniądze. Jako przykład podał Portugalię, gdzie zalegalizowano wszystkie narkotyki i otwarto kliniki, w których uzależnieni mogą dostać czyste strzykawki i metadon (lek przeciwbólowy, kilkakrotnie silniejszy od morfiny). Jak powiedział, kosztuje to budżet państwa ponad 60 proc. mniej niż utrzymywanie narkomanów w więzieniach.

Branson uważa również, że z powodu wysokiego poziomu korupcji na Ukrainie wyroki za posiadanie narkotyków dostają tylko biedni ludzie, których nie stać na przekupywanie władz. - Niech pieniądze płyną do budżetu, a nie do łapówkarzy - powiedział. Dodał, że pieniądze z budżetu Ukrainy, które przeznacza się na utrzymanie narkomanów w więzieniach, należy przeznaczać na edukację i medycynę. - Niech lepiej zarabia na tym państwo, a nie organizacje przestępcze - podsumował.

Richard Branson, zajmujący siódme miejsce na liście najbogatszych Brytyjczyków z majątkiem ok. 5 mld dol. w 2014 r., gościł na największej w Europie Centralnej i Wschodniej konferencji biznesowej Forum One Ukraine, podczas której dzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat inwestowania i pomnażania kapitału.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (80)
Marihuana uleczy ukraińską gospodarkę? Richard Branson ma receptę na podreperowanie budżetu. "Legalizować"
Zaloguj się
 • jm131

  Oceniono 199 razy 153

  Ja proponuję zalegalizowanie korupcji i pobieranie % od każdej łapówki. Wtedy to się dopiero Ukraina wzbogaci

 • jm131

  Oceniono 207 razy 91

  I wtedy w biznes narkotykowy wejdą oligarchowie, jeszcze bardziej będą dymać ten kraj

  Panie Branson, Ukraina to nie Europa. Nie ma tak łatwo

 • antobojar

  Oceniono 105 razy 59

  Głupi pomysł..? Dlaczego więc Wielka Brytania i inne kraje Unii wliczają dochody z handlu narkotykami i prostytucji do swojego PKB..?
  W Polsce to nawet nie wliczają co Kościół wyłudzi, ukradnie, wyżebrze, wymusi.. zdobędzie drogą szantażu..

 • komentator44

  Oceniono 70 razy 44

  powinien do Polski przyjechac, bo pewno nie zdaje sobie sprawy ze w tym rzekomo cywilizowanym kraju mozna isc siedziec na lata za jednego skreta.

 • agay13

  Oceniono 70 razy 30

  Gość ma rację. Ukraińcy powinni oprzeć swoją gospodarkę na legalnej narkomanii, prostytucji, pedofilii i hazardzie. Wszystko z VATem i niskim podatkiem liniowym. Staliby się Mekką dla świata.

 • barbariaz

  Oceniono 32 razy 26

  Jest jeden drobny problem, otóż rządzący Ukrainą nie chcą, żeby państwo miało z tego korzyści, lecz oni, z podobnych względów nie zależy im na likwidacji korupcji, ktora jest korzystna dla nich. I tak koło się zamyka.

 • siwywaldi

  Oceniono 40 razy 20

  Richard Branson, gościł na największej w Europie Centralnej i Wschodniej konferencji biznesowej Forum One Ukraine, podczas której dzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat inwestowania i pomnażania kapitału
  =====================================================
  Przecież to jasne jak słońce. Skoro oligarchowie już WSZYSTKO do ostatniej kopiejki "zagospodarowali", to NAJWYŻSZY CZAS wziąć się za narkobiznes, wcześniej go legalizując. Bo przecież mimo wojny i kryzysu, Z CZEGOŚ trzeba żyć :-))))

  Ja tam dorzucił bym im jeszcze monopol na amfę, kokę i "dopalacze"

 • qawsedrftg

  Oceniono 34 razy 20

  Jest jeszcze kilka innych pomysłów: pozyskiwanie organów do przeszczepów, sprzedaż obwodu sumskiego albo zaporoskiego, przemyt broni i papierosów do Europy, o prostytucji czy kradzonych samochodach nie mówię bo od dawna działa. Miała być Europa, a wyszła Somalia :)

 • niezalany

  Oceniono 21 razy 19

  "... pieniądze z budżetu Ukrainy, które przeznacza się na utrzymanie narkomanów w więzieniach, należy przeznaczać na edukację i medycynę." uśmiałem się ;-), niestety, żaden obywatel zgniłego zachodu, z miliarderami włącznie, nie jest w stanie pojąć że w takiej sytuacji pieniądze teoretycznie "zaoszczędzone" na ćpunach nigdy by do nich nie wróciły, bo tzw. władza zna o wiele lepsze dla nich miejsce - kieszenie tejże władzy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX