Wyłowił fortunę z rzeki. 100 tys. euro dryfowało w Dunaju

Wiedeńscy policjanci próbują ustalić, jak ponad 100 tys. euro znalazło się w rzecze. Na razie nikt nie zgłosił zguby, nie ma też żadnych informacji o kradzieży.
Młody mieszkaniec Wiednia podczas niedzielnego spaceru natknął się na nietypowe znalezisko - w rzece dostrzegł dużo pływających banknotów. Niewiele myśląc, wskoczył do wody i zaczął je wyciągać. Chwilę później na miejscu zjawiła się policja, zaalarmowana przez przechodniów, którzy uznali, że są świadkami próby samobójczej.100 tys. euro w Dunaju

Według przedstawicieli wiedeńskiej policji z Dunaju wyciągnięto ponad 100 tys. euro (ok. 432 tys. zł) - wszystko w banknotach po 100 i 500 euro. Co dziwniejsze, kompletnie nie wiadomo, skąd mogły się te pieniądze wziąć - nikt nie zgłosił straty takiej sumy, nie było też żadnych doniesień o przestępstwach, z których pieniądze mogłyby pochodzić.Na początku policjanci nie mogli uwierzyć, że to prawdziwe pieniądze, a nie podróbki, jednak po zbadaniu banknotów okazało się, że są to prawdziwe pieniądze i nie ma mowy o żadnych falsyfikatach.Co dalej z pieniędzmi?

Znalazca pływającej fortuny wzbogaci się na swoim znalezisku. Pytanie tylko, jak bardzo? Według austriackiego prawa każdy, kto znalezione pieniądze odda policji, ma prawo do znaleźnego wynoszącego od 5 do 10 proc. całej sumy. Z kolei jeśli w ciągu roku nikt nie zgłosi się po te pieniądze i nie będzie potrafił udowodnić, że to właśnie on jest ich właścicielem, cała suma zostanie przekazana osobie, która je odnalazła.Więcej o:
Komentarze (3)
Wyłowił fortunę z rzeki. 100 tys. euro dryfowało w Dunaju
Zaloguj się
 • byly-kadi

  Oceniono 1 raz 1

  Rozpaczliwa proba umocnienia euro ?

 • PJan Pokorny

  0

  Kasa mafijna wiec nikt sie nie przyzna. Jest jesze taka mozliwosc ze to Jego Ekselencja W.W.Putler zabezpiecza sobie przyszlosc i cos poszlo "nie tak", ale to tez mafia ( Wiadomo ze W,W.Putler ukradl i zabezpieczyl duzo wieksze sumy ale to byly transfery bankowe wiec do wytropienia. Dyktatorowi Nigerii , Sani Abacha, po smierci wytropiono setki milionow w Szwajcarii i kase wcielo ).

 • tijeras66

  0

  "Wiedeńscy policjanci próbują ustalić, jak ponad 100 tys. euro znalazło się w rzecze. " jak to się rzecze, różne rzeczy pływajo w rzecze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX