Każdy dolar wydany na ich kontrakty przyniósł nawet 181 dolarów zysku. Oto najbardziej dochodowe gwiazdy kina

Chris Evans - ostatnio znany przede wszystkim z roli Kapitana Ameryki - to najbardziej dochodowa gwiazda kina na świecie. Każdy dolar wydany na jego gażę przyniósł ponad 181 dolarów zysku. Co ciekawe, Evans jest jedynym mężczyzną w pierwszej piątce rankingu przygotowanego przez magazyn ?Forbes?.
Sukces filmu w dużej mierze zależy od gwiazd w nim występujących - w końcu to aktorzy grający główne role inkasują największe gaże i to ich twarze zdobią plakaty filmowe. Magazyn "Forbes" postanowił sprawdzić, którzy aktorzy w mijającym roku byli najlepszą inwestycją dla producentów filmów. Autorzy zestawienia porównali zarobki aktorów za ostatnie trzy produkcje, w których brali udział, a następnie zestawili je z przychodami producentów z tych filmów.

Oto dziesieciu najbardziej dochodowych aktorów w 2015 r.:

1. Chris Evans 181,80 dol. zysku na każdego wydanego dolara2. Mila Kunis 87,30 dol. zysku na każdego wydanego dolara3. Scarlett Johansson 84,90 dol. zysku na każdego wydanego dolara4. Gwyneth Paltrow 82,90 dol. zysku na każdego wydanego dolara5. Emma Stone 54,00 dol. zysku na każdego wydanego dolara6. Chris Hemsworth 42,10 dol. zysku na każdego wydanego dolara7. Vin Diesel 40,30 dol. zysku na każdego wydanego dolara8. Jennifer Lawrence 39,10 dol. zysku na każdego wydanego dolara9. Mark Wahlberg 37,90 dol. zysku na każdego wydanego dolara10. Dwayne "The Rock" Johnson 28,10 dol. zysku na każdego wydanego dolaraMagazyn Forbes sprawdził także, które gwiazdy były najbardziej przepłacane.