Coca-Cola wprowadza w Europie nowe puszki. Wszystkie mają wyglądać tak samo. Ale nie w Polsce

Diet Coke, Coca-Cola Zero, Life czy Vanilla - od teraz wszystkie puszki różnych smaków Coca-Coli mają wyglądać tak samo. Firma chce zwrócić uwagę konsumentów na skład produktu i stworzyć jeden obowiązujący design marki. W Polsce na razie nic się nie zmienia.
Zobacz, jak wyglądają nowe puszki Coca-Coli>>>

Do tej pory puszki większości smaków Coca-Coli wyglądały podobnie, poza kolorem i kilkoma detalami. - Teraz koncern chce ujednolicić wygląd i stworzyć niejako "jedną markę" - donosi Business Insider.

Nowe puszki będą mogli kupić mieszkańcy Europy Zachodniej (Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Belgii i Holandii) oraz Skandynawii. W Polsce na razie będzie bez zmian.

Ma być czytelniej, ale nie do końca

Coca-Cola już nieraz musiała się bronić przed atakami niezadowolonych konsumentów, którzy zarzucali jej, że przyczynia się do wzrostu otyłości na Zachodzie. Dlatego też koncern tym razem postawił na czytelność swoich produktów. Skład napoju ma się znajdować zaraz pod nazwą. Tak więc np. Coca-Cola Zero na puszce będzie się chwalić zerową zawartością cukru i kalorii.Jak podaje Business Insider, koncern jednak jest niekonsekwentny. Na oryginalnej puszce Coca-Coli zmieni się niewiele. Zamiast składu konsument przeczyta napis: "od 1886".

- Idea jest taka, żeby klient doskonale znał nasze portfolio i wiedział, z czym ma do czynienia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Coca-Cola Zero ma rzeczywiście zero kalorii i zero cukru - przekonuje w oświadczeniu koncern.

To nie pierwsza akcja firmy dotycząca zmiany wyglądu produktów. Ostatnia kampania promocyjna w Izraelu zakładała wyprodukowanie 2 mln unikalnych, kolorowych butelek Diet Coke. "Jesteśmy dumni, że rozpoczynamy kampanię promującą Diet Coke, która ma przekonać wszystkich wielbicieli napoju, że są niesamowici" - pisał wtedy izraelski oddział firmy. Akcja okazała się wielkim sukcesem i już po kilku godzinach nowe butelki wystawiano na aukcjach internetowych. Czy tym razem będzie podobnie? Zobaczymy. A wam przypadły do gustu nowe puszki Coca-Coli?

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (31)
Coca-Cola wprowadza w Europie nowe puszki. Wszystkie mają wyglądać tak samo. Ale nie w Polsce
Zaloguj się
 • phugoid

  Oceniono 63 razy 57

  "Nowe puszki będą mogli kupić mieszkańcy Europy Zachodniej (Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Belgii i Holandii) oraz Skandynawii." -> brawo polska! po raz pierwszy znalezlismy sie w grupie panstw do ktorych zaliczaja sie niemcy ;)

 • emerytstudent

  Oceniono 55 razy 43

  Przecież to nieprawda.

  Skasowali Cherry Coke i zastąpili "Coca Cola Cherry" - ujednolicili puszki ale zmienili też chytrze smak. Teraz jest niedobre i bliżej temu do smaku Coli Zero (Zero Smaku) z wyczuwalnym posmakiem wiśni ale to nie to samo...

  ODDAJCIE NAM STARĄ DOBRĄ CHERRY COKE!!! W STAREJ OBUDOWIE!!!!!!

 • ggpost

  Oceniono 30 razy 30

  No i co z tego

 • 2midaj

  Oceniono 21 razy 19

  No przecież jest, że wprowadza w Europie!!! To po co ta informacja o Polsce?...

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 8 razy 8

  na czym ma polegać to, że mają wygladać jednakowo?

  maja miec jednakowy kolor czerwony i nic wiecej - a żeby dowiedziec się czy kupuje się jakieś smakowe gó... czy oryginał, trzeba bedzie latac z lupą by przeczytac skład?

  a dotychczas były rózne puszki - sześcienne, wielokatne, okrągłe i walcowate?

  ten artykulik wpisuje sie w byle jaką jakość tego portalu

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 4

  " ... Diet Coke, która ma przekonać wszystkich wielbicieli napoju, że są niesamowici"
  jestem niesamowity
  ("Diet Coce" mi wisi)

 • kwiatekkk

  Oceniono 4 razy 4

  koncern (nie tylko coca-cola, inne są nielepsze) eksperymantuje na nas jak na świnkach morskich. Np. w Hiszpanii nie można już kupić zwykłej Fanty, tylko świństwo zwane "Fanta Go", słodzone aspartamem, z dużą liczbą "E".

  Ciekawe czym nas chcą uszczęśliwić w najbliższym czasie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX