Nissan zawiesza produkcję w Rosji. Przez kryzys. "Sprzedaż nowych aut spadła o 38 proc."

Nissan wstrzymuje pracę w swojej fabryce w Sankt Petersburgu na dwa tygodnie. Wszystko przez bardzo słabą sprzedaż na rosyjskim rynku - informuje firma. Żaden nowy samochód nie powstanie przynajmniej do końca miesiąca.
Drugi największy japoński producent aut nie zamierza powiększać kontraktów ani zatrudniać nowych pracowników - dodaje rzeczniczka spółki. Sprzedaż nowych aut w Rosji spadła w lutym o 38 proc. w porównaniu do lutego 2014 r. Z prognozy cytowanej przez Bloomberga wynika, że w całym 2015 r. w Rosji zostanie sprzedanych 1,89 mln wobec prawie 2,5 mln rok wcześniej. Spadki utrzymują się, od kiedy w Rosji zaczął się kryzys spowodowany spadkiem cen ropy i sankcjami gospodarczymi wprowadzonymi przez Zachód za zaangażowanie Moskwy na Ukrainie.

Sytuacji nie pomógł też ostry spadek wartości rosyjskiej waluty - rubla. Rosjanie musieli wstrzymać się z większymi wydatkami, a producenci podnieść ceny. Nie tylko Nissan reaguje na kryzys. General Motors planuje zamknąć swoją fabrykę aż na osiem tygodni, a to wszystko po zrezygnowaniu z produkcji dwuzmianowej w sierpniu.

| Create infographics


Nissan w swojej rosyjskiej fabryce produkuje modele X-Trail, Murano, Teana i Pathfinder. Korzysta też z fabryki rosyjskiej firmy AwtoWAZ - w której posiada większościowe udziały razem z Renault. Spółka rozważała nawet podwojenie mocy produkcyjnych w Sankt Petersburgu do 100 tys. rocznie i podkreślała, że inwestycje w Rosji są dla nich ważne i długoterminowe.

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (16)
Nissan zawiesza produkcję w Rosji. Przez kryzys. "Sprzedaż nowych aut spadła o 38 proc."
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 57 razy 51

  jakos nie zal mi ruskich robotnikow
  roboty nie maja ale maja putina i "mocarstwo"
  maja co chcieli
  niech z glodu zdychaja

 • pawel.pawel384

  Oceniono 22 razy 16

  Nissan produkowany w Rosji , to tak jak sprzęt AGD z Turcji... Nic dziwnego, że ludzie nie kupują. Z resztą- w rosji takie samochody można kupić w każdym sklepie tak jak czołgi i inne gadzety...
  A ropa?? Poczytajcie co rosjane wysyłają na Europę....
  adf.ly/8891021/fatalna-jakosc-rosyjskich-produktow-html

 • wmc-33

  Oceniono 16 razy 16

  Tam wszyscy co chwilę wstrzymują produkcję. Skoro zamiast zaplanowanych, a raczej wymarzonych gwałtownych wzrostów mają gwałtowne spadki, to inaczej być nie może.

 • michelange75

  Oceniono 9 razy 9

  Najwazniejsze ze rosyjskie stocznie przestawiaja sie na produkcje okretow wojennych, do produkcji wdrazane sa nowe modele samolotow bojowych, czolgow, systemow lacznosci i nowoczesnych narzedzi walki. Wiec kazdy rosjanin bedzie mogl sobie kupic w obojetnie jakim salonie, sklepie i markecie dowolne uzbrojenie na miare potrzeb swojego przywodcy W.Putina

 • maciej_aszek

  Oceniono 10 razy 8

  Putin da zamiast wypłat rosyjskim robotnikom ropę i gaz.
  Już się drukuje podręcznik "1001 potraw z roSSyjskiej ropy naftowej i gazu".

 • yulek_cezar

  Oceniono 7 razy 7

  Wykres który da się zastąpić jednym zdaniem „spadek rok do roku wyniósł 38%” jest wykresem zbędnym.

  Zauważyliśmy, że macie nowe bajeranckie narzędzie do tworzenia interaktywnych wykresów, ale wciskanie go w każde możliwe miejsce sprzedaży wam nie zwiększy.

 • arabstrap

  Oceniono 7 razy 5

  Nie mogę wyjść z podziwu oglądając ikonografikę, przeskakując między słupkami wykresu i zastanawiając się jak wyglądała tabela .xls na podstawie której wykres powstał. Szczególnie dane % ukazujące spadek sprzedaży 100% vs 62% - majstersztyk!

 • pcat

  Oceniono 3 razy 3

  Nowa gama na rynek rosyjski:
  Audi TT34
  Nissan Kałaszkaj
  Nissan Krimera
  Jeep Grand Czukotka

 • wojtekmat

  Oceniono 2 razy 2

  No nie, to nie tak! W Rosji nie ma żadnego kryzysu. Władimir 1-szy przeca tak powiedział!
  Rosjanie zaczeli nagle produkować tak doskonałe auta, że Nissan, Mercedes czy Porsshe się nie umywają!
  Dalej ruskie trolle , do boju. Dawać mi tu argumenty na potwierdzenie powyższych tez.
  Ementualne wtręty typu "a uwas biją murzynów" też mile widziane. Nudno dziś, trochę kabaretowych tekstów powrzucajcie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX