Skargi na wypadki przy pracy w McDonald's. Szefowie kazali pracownikom leczyć poparzenia musztardą

Pracownicy amerykańskiego McDonald's skarżą się na wypadki w pracy. Szefowie każą im leczyć poparzenia musztardą. Warunkom w sieci fast food przyjrzy się Departament Pracy.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni 28 pracowników McDonald's z 19 amerykańskich miast wniosło skargi na firmę z powodu urazów, jakich doznali w pracy. W większości przypadków chodzi o poparzenia, które - jak donosi jedna z zatrudnionych - szefostwo kazało leczyć m.in. musztardą.

- Menedżer powiedział mi, że mam posmarować poparzoną rękę musztardą. Ale i tak musiałam w końcu jechać do szpitala - opowiada Brittney Berry z Chicago, która po poślizgnięciu się na mokrej podłodze oparła się o rozgrzany grill. Pobyt w szpitalu oznaczał dla niej trzytygodniową przerwę w pracy bez wynagrodzenia.

W poniedziałek grupa "Fight for $15" od lat organizująca protesty i walcząca o wyższe wynagrodzenie dla pracowników sieci fast food wystosowała do amerykańskiego Departamentu Pracy petycję w sprawie przeprowadzenia kontroli warunków pracy w barach McDonald's.

- Przeanalizujemy te zarzuty - zapewniła w odpowiedzi rzecznik sieci Heidi Barker Sa Shekhem. Dodała, że wspomniane skargi są częścią strategii aktywistów, którzy od dawna atakują McDonald's. Oparzenia są powszechnym problemem pracowników fast foodów. Narodowa Rada Bezpieczeństwa i Zdrowia, która przeprowadziła ankiety wśród ponad 1,4 tys. z nich, informuje, że czterech z pięciu w ciągu ostatniego roku doznało poparzenia w pracy, a ponad jedna trzecia z nich twierdzi, że do wypadku doprowadziła presja czasu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (20)
Skargi na wypadki przy pracy w McDonald's. Szefowie kazali pracownikom leczyć poparzenia musztardą
Zaloguj się
 • awersja

  Oceniono 34 razy 30

  Musztardą oparzenia...? Ależ to głupota...!!!

  Oparzenia leczymy parówkami, a musztarda służy do leczenia bronchitu...

 • rabingoldblatt

  Oceniono 18 razy 14

  Oczywiście, że oparzenia leczy się musztardą.

  Bo do dobra amerykańska musztarda:)))

 • popijajac_piwo

  Oceniono 19 razy 11

  Tam są drzwi, czasy plantacji bawełny i łańcuchów się skończyły...

 • takisobiejac

  Oceniono 15 razy 9

  Proponuję pani rzecznik, H. Barker Sa Shekhem, zamienić się na pensję ze zwykłym pracownikiem. Nie starczy wtedy czasu, ale przede wszystkim pieniędzy na ćwiczonka w fitness clubie. A i sztuczny uśmieszek szybko zniknie z buziuchny...

  www.midtown.com/blog/11369/new-year-new-you-heidi-shekhems-story#.VQgevY6ArLU

 • parowka_z_puszki

  Oceniono 23 razy 7

  "Przeanalizujemy te zarzuty - zapewniła w odpowiedzi rzecznik sieci Heidi Barker Sa Shekhem."
  Cos czuje ze z takim nazwiskiem to za chwile w McD pojawia sie kebaby.

 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 5

  Czy w USA też maja paragraf na wykonywanie zawodu lekarza bez wymaganych uprawnień? Bo tu akurat by się przydał.

 • miro_to_ja

  Oceniono 58 razy 2

  W Polsce ta badziewna firma ustawiła klientów w dwóch kolejkach - w jednej do kasy, w drugiej po odbiór jedzenia. Dla staczy w tej drugiej ustawiono podpórkę po dwie, może trzy d..py. Reszta czeka bez podpórki. Żeby dostać pięć skrzydełek odstałem 15 min. Po raz ostatni! Teraz tę firmę omijam szerokim łukiem. W kolejkach wystałem się w PRL i wystarczy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX