Cezary Pazura kończy z produkcją filmów. Jego spółka ma milionowe długi i syndyka na głowie

Firma producencka Cezarego Pazury ma ogromne długi. Postawiona w stan upadłości spółka już w maju musi oddać 1,5 mln zł pożyczki za film "Weekend" z 2010 r. "Produkcja filmów to zbyt ciężki kawałek chleba" - mówią "Pulsowi Biznesu" wspólnicy Pazury.
Firma Cezarego Pazury ma milionowe długi. Na realizację produkcji "Weekend" i "Sztos 2", które kosztowały w sumie ok. 13 mln zł, spółka Cezar 10 pożyczyła 3,5 mln zł od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 1,5 mln zł, czyli pożyczkę na "Weekend", musi oddać w maju tego roku, resztę w 2016. Niestety, przychody z dystrybucji obu filmów zaspokajały do tej pory jedynie roszczenia dystrybutora, a inwestorzy nie zarobili na nich ani złotówki.

Na zyski czekał bowiem nie tylko Pazura. W 2009 r. połowę udziałów w jego firmie objął notowany na giełdzie fundusz Rubicon Partners. Plany były ambitne, Cezar 10 przekształcono w spółkę akcyjną i snuto wizję jej debiutu na GPW. Dziś właściciele Rubiconu zapewne nie oceniają zbyt pozytywnie pomysłu zainwestowania w firmę aktora.

- 750 tys. widzów to bariera, przy której polski film zaczyna zarabiać. Dołączyliśmy do Cezarego Pazury, gdy szukał finansowania na dokończenie "Weekendu". Tamten film wyszedł na zero. Po kolejnym filmie stwierdziliśmy, że to zbyt ciężki kawałek chleba - powiedział Grzegorz Kubica, członek zarządu Cezar 10 z ramienia Rubiconu, w rozmowie z "Pulsem Biznesu". "Sztos 2" obejrzało w sumie zaledwie 350 tys. osób.

Jak podaje "Puls Biznesu", Cezary Pazura zainwestował w swoją firmę co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Grzegorz Kubica z kolei zapewnia dziennik, że Rubicon Partners nie utopił w niej wielkich pieniędzy. Na początku marca Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość spółki Cezar 10.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (84)
Cezary Pazura kończy z produkcją filmów. Jego spółka ma milionowe długi i syndyka na głowie
Zaloguj się
 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 329 razy 261

  Niech wroci do sprzedawania garnkow za 6 tysiecy schorowanym Emerytom i Rencistom, niezle mu wychodzilo. Obrzydliwy czlowiek.

 • KOMPAN k

  Oceniono 174 razy 126

  A co z niego za aktor ,a producent. Pazura wciskaj garnki jak tylko umiesz.

 • wentyl77

  Oceniono 158 razy 102

  Mam małą prośbę, aby nie kopać leżącego, bo chyba każdy zna przysłowie, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Aktor to niewdzięczny zawód, i nie zmieni tego nic, co ewentualnie kompromituje Pazurę w aktualnym stanie.
  Gdzie są ci wszyscy fani, szczerzący się od ucha do ucha na sam dźwięk jego nazwiska?
  Zamiast prześcigać się w nienawiści, lepiej zachować we wdzięcznej pamięci te role, które uczyniły go sławnym. To naprawdę dobry aktor, który 'zbłądził'. Czy mój ulubiony? Nie, ale doceniam to, co zrobił, te wszystkie wesołe chwile przy "Nic śmiesznego" czy "Kilerze", i nie niszczę kogoś, kogo nawet nie znam. Tak jest po prostu łatwiej

 • bezkasy

  Oceniono 109 razy 101

  Dobre to zainwestował w spółkę kilkaset tys zł, pozyczył 3,5 mln, spółka upadnie i nic nie odda, znakomity biznes, są chętni zeby mi dać te 3,5 mln?

 • jogar

  Oceniono 81 razy 65

  No prosze a była żona radzi sobie dobrze pomimo tego, że odciął się pan od niej w brzydki sposób w ciężkich dla niej chwilach. Panie Cezary może proszę się pomodlić!

 • tinley

  Oceniono 58 razy 54

  NO cóż.... 13 mln na gnioty której targetem są ludzie nagminnie ciągnący torrenty lub p2p to poroniony pomysł. Pomijam poziom tych produkcji bo to inna sprawa, ale cała afera będzie miała ozdrowieńczy wpływ na kino bo skończy się może chęć zarabiania na filmach dla przygłupów a wiadomo że ambitny widz za kino raczej zapłaci niż sciągnie z neta.

 • marcin5050

  Oceniono 56 razy 52

  oby artysta nie skończył w garach zapomnienia.Zasadniczo epizod reklamowy u aktora to normalka, ale akurat p.Cezaremu te naczynia nieco poszkodziły.Czemu? każdy aktor, przynajmniej oficjalnie uważa, że "jego" produkt is the best, czego o garach powiedzieć nie można, zwłaszcza jak się spojrzy na ich cenę.

 • rosja_to_bandycki_kraj_01

  Oceniono 63 razy 43

  ach jakże mi szkoda tego świętojebliwego PiSdusia ...

 • entymolog

  Oceniono 53 razy 41

  Pazura to moher, niech Rydzyk pomoze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX