New Balance wyśmiał Lidla na Facebooku za rzekomą podróbkę. Nie wszystko poszło po ich myśli

Znany producent obuwia sportowego - firma New Balance - przy okazji wielkanocnych życzeń chciał wyśmiać Lidla za rzekomą próbę podrobienia ich butów. Choć trudno odmówić firmie podstaw do takiego twierdzenia, to takiej reakcji internautów się nie spodziewała.
Takie sytuacje nie są niczym nowym, co jakiś czas słychać o tego typu aferach. Jednym z ostatnich głośnych przykładów były oskarżenia Ale Browaru pod adresem Żabki o podrabianie ich piwa. Zwykle ludzie stoją po stronie "pokrzywdzonych", jednak tym razem było inaczej.

300 zł różnicy i ta sama chińska fabryka?

Różnice w wyglądzie pomiędzy oboma modelami butów są niewielkie, w zasadzie różnią się tylko przeszyciami i brakiem litery N z boku. Podstawową i główną różnicą, na którą zwrócili uwagę internauci, jest jednak cena. Buty New Balance są o ponad 300 zł droższe od tych oferowanych przez Lidla.

W komentarzach zawrzało, część osób zaczęła się zastanawiać, czy rzeczywiście jakość butów New Balance jest warta ponad 300 zł więcej. Inni z kolei zaczęli się zastanawiać, czy obie firmy nie produkują ich w tej samej chińskiej fabryce. Zaś jeszcze inni ironizowali, że w tańszych na pewno będą wolniej biegać.

New Balance się broni

Marketingowcy New Balance na pewno nie tego się spodziewali, wytykając Lidlowi na Facebooku plagiatowanie ich butów. Wprawdzie próbowali się jeszcze bronić, pisząc: "Oszczędzasz 300 zł na butach, wydajesz 1000 zł u ortopedy. A poza tym zachęcamy do porównania jakości wykonania, materiałów, wygody i szeregu innych aspektów". Jednak to też nie pomogło, a nawet dolało oliwy do ognia. Pojawiły się m.in. komentarze ludzi od lat biegających w butach z Lidla, którzy nie mają żadnych problemów ze stawami, a także ludzi niezadowolonych z jakości produktów New Balance.

Strzał w stopę

Patrząc na oba modele, trudno nie ulec wrażeniu, że są do siebie bardzo podobne, jednak sposób przeprowadzenia całej akcji woła o pomstę do nieba. Żyjemy przecież wciąż w relatywnie biednym kraju i zarobki bardzo wielu ludzi nie przekraczają 2000 zł. Dlatego część osób poczuła się po prostu urażona komentarzem New Balance, tym bardziej że ani wyższa cena, ani znana marka nie koniecznie muszą gwarantować wyższą jakość czy większą wygodę.

Miało być śmiesznie, a wyszło jak zwykle

Jak słusznie zauważyła na swoim profilu Agencja Social Media, od rozwiązywania takich spraw są sale sądowe, niestety, firma New Balance nie wybrała tego rozwiązania i postanowiła po prostu strollować Lidla, przez co przegrała. Firma nie tylko naraziła się na falę nieprzychylnych komentarzy, ale też zrobiła reklamę produktom z Lidla. A wystarczyło zadać sobie proste pytanie - co możemy na tym zyskać? W najlepszym wypadku nic, a w najgorszym jeszcze stracić twarz. W końcu ludzie kupujący buty do biegania w Lidlu i ci wybierający markowe buty New Balance to dwie zupełnie różne grupy. Pierwsi nie zaczną wydawać takich sum na buty, a drudzy nie zrezygnują z oryginałów na rzecz butów z supermarketu. Czekamy na komentarz sieci Lidl Polska w tej sprawie.

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (180)
New Balance wyśmiał Lidla na Facebooku za rzekomą podróbkę. Nie wszystko poszło po ich myśli
Zaloguj się
 • frey0527

  Oceniono 464 razy 438

  Ludzie nie dajcie się zwariować te wszystkie buty są z chińskich fabryk.

  ja ostatnio kupiłem w RPA Asics najtańsze wtedy w sklepie jakaś promocja była. Zapłaciłem za nie w przeliczeniu 130zł a po przyjeździe do kraju po paru miesiącach widziałem je powyżej 400zł na wystawach. Nie bądźcie frajerami tutaj wszyscy próbują na nas zarabiać.

 • radgalez

  Oceniono 301 razy 279

  Podrobki - zenada, ale z drugiej strony 360 zl, gdy takie buty mozna dostac juz za 50 dolarow...
  www.rei.com/product/864963/new-balance-fresh-foam-980-road-running-shoes-womens
  czyli 2-3 godziny pracy. Troszke NB doi Polakow

 • fakit.pl

  Oceniono 228 razy 214

  Jakość za 360zł?
  Chciałbym zobaczyć koszt produkcji tych NB za 360zł i tych Crivitów za 60zł.
  Pewnie taka "jakość wykonania" to różnica 10-20zł.

 • fanbeat

  Oceniono 153 razy 139

  Takie buty to można zamówić w każdej dobrej chinckiej fabryce za rogiem.

 • Oceniono 158 razy 110

  Tutaj nie ma przegranego... To jest w sytuacja Win-Win... Reklama dla Lidla i dla New Balance... Korzystają i jedni i drudzy bo i o jednych i o drugich się gada!!! Jest mnóstwo ludzi którzy nie znali marki NB... Teraz właśnie poznali...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX