Do końca roku na wszystkich trasach BlaBlaCar obowiązkowe opłaty za rezerwacje. "Będą darmowe punkty"

- Nie później niż do końca roku system rezerwacji online będzie obejmował wszystkie przejazdy - mówi nam Michał Pawelec z BlaBlaCar.pl, platformy do wspólnych przejazdów. Co to oznacza dla zwykłych użytkowników? Zdaniem firmy większą wiarygodność i mniejszą anonimowość. To jednak nie wszystko - po wykorzystaniu darmowych punktów, kolejne - niezbędne do rezerwacji - będziemy musieli sobie dokupić.
W BlaBlaCar.pl w styczniu zaczęły się duże zmiany. Wprowadzono pilotażowy program rezerwacji online, w którym podróżny musiał za wybrane kursy zapłacić punktami. Teraz, jak dowiedziały się pieniądze.gazeta.pl, ten system będzie rozszerzony na wszystkie trasy. - Proces będzie rozłożony na kilka miesięcy, ale nie później niż do końca roku rezerwacją będą objęte wszystkie przejazdy - mówi nam Michał Pawelec - szef BlaBlaCar w Polsce.

O co chodzi w rezerwacji online? Od teraz za każde miejsce w samochodzie będziemy płacić punktami, które otrzymamy przy rejestracji lub zdobędziemy w zamian za dalszą aktywność w serwisie. - Użytkownicy korzystać mogą z bezpłatnych punktów, które otrzymują za np. dodanie zdjęcia profilowego, wzajemne wystawienie sobie ocen po podróży, przejście na wyższy poziom doświadczenia itd. - tłumaczy Pawelec.

Kiedy wyczerpiemy pulę darmowych punktów, będziemy musieli je dokupić. Jeden punkt będzie kosztował 78 gr brutto, a przy zakupie w pakietach po 20 lub 40 pkt ich cena będzie niższa. I tak np. za rezerwację podróży z Gdańska do Warszawy będziemy musieli dodatkowo zapłacić 9 pkt, które serwis wycenia na 7,02 zł.

Zmiany, zmiany, zmiany...

BlaBlaCar.pl szykuje także kilka dodatkowych udogodnień dla pasażerów. - Użytkownik przed rezerwacją może zadać pytanie publiczne kierowcy, aby otrzymać od niego więcej informacji dotyczących przejazdu - opowiada Pawelec. - Zarówno kierowca, jak i pasażer dostaną również darmowe SMS-y przed umówionym przejazdem z przypomnieniem o podróży oraz takimi szczegółami jak data i godzina wyjazdu - dodaje.

Opłaty = strata pasażerów?

Założyciele platformy nigdy nie ukrywali, że opłaty za serwis będą tylko kwestią czasu. Podobny system działa już w Portugalii, Francji, skąd wziął się pomysł na serwis, czy Hiszpanii. Tam też nie zanotowano żadnych drastycznych spadków liczby pasażerów.

Jaka przyszłość czeka serwis nad Wisłą? - Zmiany mogą oczywiście powodować u niektórych osób opór, jednak jesteśmy przekonani, że wprowadzają one dodatkową wartość do serwisu - przyznaje Pawelec i dodaje: - Nad rozwojem serwisu pracuje zespół ponad 250 osób. Cały czas też zwiększa się polska społeczność, która w tej chwili liczy już ponad milion osób.

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (85)
Do końca roku na wszystkich trasach BlaBlaCar obowiązkowe opłaty za rezerwacje. "Będą darmowe punkty"
Zaloguj się
 • rottenxx

  Oceniono 223 razy 211

  Dokładnie.. Papa Blabla. Zaraz pojawi się na rynku coś podobnego bez opłat.

 • jarecki_2

  Oceniono 122 razy 114

  tu jest Polska a nie Hiszpania, powstanie serwis, który będą tworzyły 3 osoby a nie 250 i będą zarabiać na reklamie a przejazdy będą darmowe....

 • grundol1

  Oceniono 83 razy 81

  Kompletnie bez sensu - przecież taki system rezerwacji można prosto obejść, wystarczy się dogadać z kierowcą. Chyba. że się zablokuje bezpośredni kontakt i pytania będzie można zadawać tylko publicznie na www. Tyle, że wtedy bez możliwości szybkiego kontaktu telefonicznego taki serwis traci straszliwie na użyteczności. Jeśli już wprowadzać opłaty to jakieś symboliczne (1-2 zł) za publikację oferty przejazdu płatne przez kierowcę. Ale jak zwykle pazerność zarzyna fajne pomysły.

 • pawel2571

  Oceniono 74 razy 70

  carpooling.pl chyba darmowy. A jak nie to zaraz coś się pojawi i tyle było z bla bla

 • ehtarr

  Oceniono 35 razy 33

  Na FB już tworzą się grupy dotyczące konkretnych tras. Jeśli za przejazd o wartości 40 zł serwis chce pobierać 8, daje to 20% prowizji. Chyba ktoś upadł na głowę. Złotówka-dwie jest ok, ale na 20% się przejadą. Powiedzenie "chciwy dwa razy traci" nie wzięło się znikąd.

 • anty_globalista3

  Oceniono 85 razy 31

  Nie używam, nigdy nie podaję prawdziwych danych stronom internetowym.

 • kwizygon

  Oceniono 31 razy 29

  "BlaBlaCar.pl szykuje także kilka dodatkowych udogodnień dla pasażerów", haha, jeszcze jakieś inne opłaty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX