Lidl po raz pierwszy organizuje "Tydzień polski" w Polsce. Absurd?

W Lidlu 4 maja startuje po raz pierwszy "Tydzień polski". W sklepach na terenie całego kraju będzie można kupić m.in. ogórki kwaszone, olej Kujawski, masło Łaciate oraz produkty kosmetyczne Bielenda, Soraya oraz Ziaja. Absurd? Nie do końca.
Polskie produkty są szeroko promowane przez sieć w cyklicznych tygodniach polskich za granicą. W Anglii czy Irlandii można wtedy dostać rodzime dżemy i słodycze. Tym razem sklep postawił na swojskie klimaty nad Wisłą.

- Tydzień polski jest rozszerzeniem naszych działań, a w jego ramach oprócz specjalnych promocji na produkty od polskich dostawców ze stałej oferty przewidzieliśmy również czasowe poszerzenie oferty o produkty polskich marek ikon, takich jak Wawel, Lubella, Łowicz, Ludwik, Hortex czy Lazur - mówi nam Anna Biskup z biura prasowego Lidla.

Lidl z wartością dodaną?

Tydzień polski w Polsce to absurd? Nie do końca. Po co więc Lidl zdecydował się na promowanie polskich produktów wśród Polaków? Zdaje się, że mamy do czynienia z działaniem czysto marketingowym. Andrzej Wojciechowicz, doradca FMCG Business Consulting twierdzi w portalu dlahandlu.pl, że tygodnie tematyczne to forma poszukiwania wartości dodanej do rozbudowywanego asortymentu.

"Tego rodzaju kampanie dodatkowo zachęcają do odwiedzenia sklepu przez klientów, którzy do tej pory nie robili w nim zakupów. Pojawia się również przekonanie, że sieć ta prezentuje szerszy wybór asortymentu od innych dyskontów" - czytamy na stronie dlahandlu.pl.Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (30)
Lidl po raz pierwszy organizuje "Tydzień polski" w Polsce. Absurd?
Zaloguj się
 • cacadux

  Oceniono 182 razy 162

  Ale na czym miałby ten absurd polegac ? Że jakaś siec handlowa organizuje promocje polskich produktów ?! Absurdem jest ten tytuł i równie głupi artykulik

 • alias6

  Oceniono 121 razy 79

  Zastanowiłbym się nad tygodniem rosyjskim. Tylko asortyment byłby bardzo ograniczony. Samogon, słonina, poza tym czołgi, wyrzutnie rakiet ....

 • mks82

  Oceniono 59 razy 41

  ogórki kwaszone? To ma byc promocja polskich smaków? Przecież to sama chemia, powinno się promować ogórki kiszone!!!

 • fakit.pl

  Oceniono 49 razy 31

  Ooo będą ogórki kwaszone i olej rzepakowy, do tej pory dostępne tylko po znajomości spod lady.

 • adamu2000pl

  Oceniono 39 razy 31

  Lidl jest ok, mają kalarepę, mają różne piwa, mają świeże pieczywo, mogliby jeszcze zejść trochę z cenami win, tak np. do cen niemieckich i austriackich, tak po 2-2,5 Euro za butelkę wytrawnego

 • mariusz-bykowski

  Oceniono 35 razy 27

  Ciekawostką jest, że to w zachodnich sieciach takich jak Lidl, Ikea, Castorama czy Decathol wszystko jest opisane po polsku. A jak człowiek wchodzi do polskiego sklepu, to tam: sale, kids corner, welcome, emegency exit, test zone itp. itd.

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 10 razy 8

  Kiedy tydzien polski bedzie w Niemczech?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX