Orange musi zmienić regulamin. Halo Granie już nie przekształci się automatycznie w płatną usługę

Orange musi wyłączać Halo Granie po bezpłatnym okresie. Koniec z automatyczną zmianą darmowej usługi w płatną. UOKiK nakazał zmianę regulaminu.
Usługa Halo Granie oferowana przez Orange Polska to odtwarzanie utworów muzycznych podczas oczekiwania na połączenie. Na starterach numerów na kartę operator informował:

"Ze starterem (X) zł dostajesz: usługę Halo Granie z piosenką (X) w prezencie przez 30 dni (usługa aktywowana jest automatycznie po wykonaniu 1 połączenia)".

Klienci mogli sądzić, że darmowa usługa zostanie wyłączona po miesiącu. - W rzeczywistości jednak po 30 dniach usługa przekształcała się automatycznie - w sytuacji braku złożenia przez konsumenta przeciwnego oświadczenia - w usługę odpłatną w cenie 2 zł miesięcznie - mówi Agnieszka Kowalczyk z UOKiK.

Dzięki interwencji urzędu Orange zobowiązał się do zmiany regulaminu. U klientów usługi prepaid Halo Granie zostanie wyłączone po bezpłatnym okresie, chyba że będą oni chcieli korzystać z niego odpłatnie. Dodatkowo zostaną wcześniej poinformowani SMS-em o tym, że kończy się bezpłatny okres korzystania z usługi i że wkrótce zostanie ona wyłączona.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (7)
Orange musi zmienić regulamin. Halo Granie już nie przekształci się automatycznie w płatną usługę
Zaloguj się
 • baret

  Oceniono 50 razy 48

  nienawidze tych krzykliwych piosenek...powinni włączać na życzenie, a nie uszczęsliwiać na siłe

 • hkarper Gazeta.pl

  Oceniono 47 razy 25

  na calym swiecie jest to darmowy gadget, w Bolandzie Paletowej Buli to jest "usluga"

 • pursat

  Oceniono 23 razy 21

  Ale przecież tak samo działa "muzodajnia" w Plusie. Pierwszy miesiąc za darmo w pakiecie. Ale następne już płatne. Nawet jak nie byłeś zainteresowany i nic nie pobierałeś. Musisz sam wyłączyć przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego. A jak zapomnisz - płać :-) Ja nie zapomniałem i wyłączyłem. Ale i tak mi naliczyli :-) Bo okazało się że okres rozliczeniowy muzodajni nie pokrywa się z okresem rozliczeniowym abonamentu.

 • mariusz_1234

  Oceniono 19 razy 17

  To może u UOKiK też wział by się za T-Mobile!!!!
  Tam wszystkie bezpłatne usługi po okresie próbnym przechodzą w płatny nawet zgłoszenia w chwili włączania z prośbą o przypomnienie jak wejdą w usługę płatną.

 • potp

  Oceniono 7 razy 5

  Tak powinno być ze wszystkim i w każdej dziedzinie, np oferują bezpłatną kartę kredytową na rok, dwa miesiące wcześniej powiadomienie, że za 8 tyg straci ważność, chyba że w ciągu 4 wyrazi się chęć płatnego przedłużenia

 • kocurimysza

  0

  CZLOWIEK CZLOWIEKOWI WILKIEM !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX