Jak wygląda nowa Warszawa? "Połączenie Bentleya z polskością. Możemy być dumni". Cena? 1,5 mln zł

Moc blisko 600 KM, nowoczesny design i przyspieszenie od 0 do 100 km/godz. w około 4 sekundy. Nowa Warszawa to prawdziwa petarda. Model 1:1 samochodu mogliśmy w końcu zobaczyć na pokazie w Warszawie. - To będzie auto dla osób z pieniędzmi. Jeden egzemplarz kosztuje 1,5 mln zł - mówi nam Michał Koziołek, pomysłodawca projektu.
ZOBACZ, JAK WYGLĄDA MODEL NOWEJ WARSZAWY>>>

W czwartek na placu Konstytucji w Warszawie został pokazany model 1:1 nowej Warszawy. - Samochód nie tylko stylistycznie nawiązuje do swojego poprzednika, ale jest również jego nowoczesną kontynuacją - mówią twórcy projektu.

Samochód powstał od zera. Najpierw w głowach kilku zapaleńców z wrocławskich szkół wyższych. Pierwsze projekty pojawiły się trzy lata temu. - Kosztowało nas to wiele nieprzespanych nocy, ale było warto. To udowodniło nam, że dzięki pasji można w Polsce zdziałać cuda - tłumaczy nam z nieskrywaną satysfakcją Michał Koziołek, główny pomysłodawca nowej Warszawy.

600 KM, ok. 4 s do setki

- Auto jest na ukończeniu we Wrocławiu. Zostało ok. 20 proc. do zrobienia i nasze cudo wyjedzie na drogę - cieszy się Koziołek. A co pod maską? Nowa Warszawa będzie potężna. Samochód ma mieć też pięciolitrowy silnik V10 o mocy ponad 600 KM. Przyspieszać ma w ok. 4 s do 100 km/godz.

- W sprzedaży będzie dostępnych 11 z 13 sztuk. Dwa egzemplarze zostawiliśmy dla siebie - śmieje się projektant. Auto przeznaczone będzie przede wszystkich dla kolekcjonerów i to takich z zasobnym portfelem, ponieważ ma kosztować ok. 1,5 mln zł.

Co w nowym modelu zostało z prawdziwej Warszawy? Przede wszystkim bardzo charakterystyczny grill i przód maski oraz okrągłe światła. - To takie połączenie Bentleya z polskością - powiedział nam pan Janusz, jeden z warszawiaków oglądających nowy model Warszawy. - Myślę, że to nie jest samochód dla każdego, ale możemy być dumni - powiedział. Data wprowadzenia auta na rynek nie jest jeszcze znana.Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (260)
Jak wygląda nowa Warszawa? "Połączenie Bentleya z polskością. Możemy być dumni". Cena? 1,5 mln zł
Zaloguj się
 • clamcay

  Oceniono 291 razy 249

  twórcom gratuluję dobrego samopoczucia....
  rendery jeszcze jako tako ale prototyp to już jak z przeróbki łady z ruskich portali

 • himils

  Oceniono 158 razy 152

  Nie poddawajcie się chłopaki. Zacznijcie od naryswania tego od nowa:)

 • Jakub Okuba

  Oceniono 124 razy 106

  Od jutra biorę się za projektowanie, a co tam. Od razu za budowę Mikrusa będzie się nazywał oryginalnie, bo New Mikrus. Będzie się wpisywał we współczesny trend proekologiczny, będzie korzystać ze sprawdzonej stylistyki swojego wielkiego poprzednika, przy jednoczesnym wykorzystaniu współczesnych zdobyczy techniki. Jego bazą będzie wózek sklepowy, oklejony elegancko i starannie bio-degradowalną płytą pilśniową. Ale prawdziwą wisienką na torcie będzie napęd,polegający na odpychaniu się w zależności od upodobań, lewą lub prawą nogą. Myślę że cena za tak innowacyjny i czysto polski pojazd nie wyniesie więcej niż 0,5 mln.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 114 razy 98

  półtora miliona... chciałbym autorom tego produktu typu "pimp my ride" pogratulować poczucia humoru :-)

 • xrnzaaas200

  Oceniono 103 razy 91

  Ładna makieta, przygotowana drukarką 3d?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX