"Wiedźmin 3" z rekordem sprzedaży. 4 mln sztuk! "Trzyletnie nakłady na produkcję zwróciły się w jeden dzień"

"Wiedźmin 3" święci triumfy na całym świecie. Gra rozeszła się w nakładzie przekraczającym 4 mln sztuk. - Już w dniu premiery zwróciły nam się całe poniesione przez trzy lata nakłady na produkcję - cieszy się Adam Kiciński, prezes CD Projektu.
Polska firma CD Projekt podała pierwsze wyniki sprzedaży "Wiedźmina 3". W ciągu dwóch tygodni od majowej premiery grę kupiły 4 mln graczy na całym świecie, co oznacza, że trzyletnie koszty produkcji, które przekraczają 120 mln zł, zwróciły się w jednym dniu premiery. - Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży, która przekroczyła nasze oczekiwania - mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Wyniki sprzedażowe nie powinny zaskakiwać. "Wiedźmin 3" został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez media, jak i graczy, osiągając w Metacritic, serwisie agregującym oceny, bardzo wysoką średnią - powyżej 90.

Wcześniej spółka podawała, że w przedsprzedaży rozeszło się ponad 1,5 mln kopii gry, a sam budżet marketingowy wyniósł 35 mln dol.

Od momentu premiery "Wiedźmin 3" utrzymuje się na listach najlepiej sprzedających się gier na takich platformach, jak: Steam, GOG.com, Amazon czy PlayStation Network. Według danych firmy badawczej Gfk od trzech tygodni gra zajmuje pierwsze miejsce w sklepach w Wielkiej Brytanii.

Po opublikowaniu danych o sprzedaży kurs CD Projektu na giełdzie rośnie ok. 14 proc.Lubisz grę, ale chcesz jeszcze przeczytać książki? Saga Andrzeja Sapkowskiego w wersji elektronicznej jest dostępna tutaj >>

Więcej o:
Komentarze (57)
"Wiedźmin 3" z rekordem sprzedaży. 4 mln sztuk! "Trzyletnie nakłady na produkcję zwróciły się w jeden dzień"
Zaloguj się
 • Oceniono 86 razy 80

  Brawo, jestem z Was dumny drodzy Państwo z CD Project Red. Chciałbym, by choć raz trolle internetowe dały sobie spokój-to jest polski produkt, polska firma, polski sukces. Na światową miarę. Jeszcze raz gratulacje.

 • mikiehero

  Oceniono 82 razy 78

  nie w jeden dzień, a liczona w dniu premiery - przedsprzedaż trwała kilka miesięcy...

 • asteroida2

  Oceniono 69 razy 59

  Pokaz slajdów musi być. Nic to, że z Wiedźmina 3 mamy tylko jedno zdjęcie promocyjne. Resztę wypełnimy zdjęciami z Wiedźmina 2.

  Cenisz dobre dziennikarstwo?

 • silthor

  Oceniono 59 razy 57

  4 mln egzemplarzy? Robi wrażenie. Biorąc pod uwagę cenę, to tak z miliard złotych już na tę grę na świecie wydano, nie wiem tylko ile z ceny gry trafia do producenta. Gratulacje. Tym bardziej, że z pewnością jest wielu, którzy jeszcze nie kupili.

 • tomiiizkat24

  Oceniono 31 razy 21

  Ta gra jest nieprawdopodobnie dobra .Gram na PS4 Powiem tak dla takich między innymi chwil właśnie warto żyć!

 • moozq

  Oceniono 19 razy 13

  Zabawne, bez związków, strajków i protestów. Bez "pomocy" ministry i ministrów, bez gruszek na wierzbie i notorycznych mianowanych naprawiaczy na prezesowskich stołkach. Wszędzie gdzie państwo się wp... mamy patologię, a tu czysty sukces. Gratulacje dla Sapkowskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX