Oto wykres, który pokazuje, jak na akcję CBA reaguje polska giełda. "Kupuj, kiedy leje się krew"

Kilka minut po godz. 14 wycieka informacja, że prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) wychodzi w towarzystwie funkcjonariuszy CBA z siedziby budynku. Co robią akcjonariusze? Kupują. Takiej okazji nie można przegapić.
Akcje WIG, indeksu skupiającego wszystkie spółki notowane na głównym rynku GPW, podrożały z minuty na minutę o kilka procent. Inwestorzy na pierwsze wiadomości o tym, że Paweł Tamborski, prezes GPW, opuścił budynek giełdy w asyście CBA, wywęszyli krew i zaczęli skupować akcje. Teraz sytuacja zdaje się stabilna.W tym samym czasie kurs Ciechu, w sprawie którego toczy się postępowanie CBA, tracił po godz. 15 ponad 3 proc. Wcześniej akcje Ciechu traciły nawet ponad 5 proc.Taka sytuacja potwierdza refleks naszych inwestorów. Stara maksyma rodziny Rothschildów, niemieckich żydów związanych z bankowością, mówi: "Kupuj, kiedy leje się krew". Dzisiejsze wiadomości tylko potwierdzają aktualność tych słów.

Akcja CBA. O co chodzi?

Choć na początku mogło się wydawać, że sprawa dotyczy zatrzymania przez CBA Pawła Tamborskiego, szybko zdementowano te plotki. - Prokuratura nie wydała polecenia o jego zatrzymaniu. Od pana Pawła Tamborskiego, na polecenie prokuratury, zażądano wydania pewnych dokumentów i nośników - mówił dzisiaj Radiu TOK FM prok. Waldemar Tyl. O jakie dokumenty chodzi?

Paweł Tamborski przed objęciem funkcji prezesa GPW był wiceministrem skarbu i nadzorował proces sprzedaży akcji Ciechu. Śledztwo w tej sprawie trwa od kilku miesięcy. "Dotychczas przekazywaliśmy właściwym organom wszystkie potrzebne materiały" - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Skarbu Państwa wydanym krótko po tym, jak agenci CBA pojawili się w biurach resortu. "Dziś funkcjonariusze CBA przyszli zabezpieczać dodatkowe dokumenty i serwery. To kolejny krok w wyjaśnianiu sprawy. Deklarujemy pełną współpracę, żeby ją [sprawę] definitywnie wyjaśnić" - zapewnia MSP.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (23)
Oto wykres, który pokazuje, jak na akcję CBA reaguje polska giełda. "Kupuj, kiedy leje się krew"
Zaloguj się
 • socrates11

  Oceniono 6 razy 6

  Panie, krew się leje kiedy są wielkie spadki i totalny upadek ducha, pan nie masz pojęcia

 • rekin.finansjery

  Oceniono 5 razy 5

  Cos wam sie pomerdola gluPOlki. Kupuj gdy krew sie leje oznacza, zeby kupowac jak na gieldach czerwowno. Tu czerwono nie bylo (nic nie spadalo bardzo, nie lala sie krew). Na Ciechu sie lala krew, i co kupowali potem?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 4 razy 4

  Słaby okres do kupowania, po wyborach zobaczymy.

 • bofhus

  Oceniono 1 raz 1

  Idą wybory, po nich pewnie PiS - inwestycje, zwłaszcza te ryzykowne, pewnie polecą. No to pora je sprzedać, a wcześniej nieco napompować cenę rozgłaszając tu i tam, że jest dobra pora na kupowanie.

 • gr_ub_y

  Oceniono 7 razy 1

  "Paweł Tamborski - od 2012 do 2014 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa,"

  PO to zorganizowana grupa przestępcza o strukturach mafijnych.

 • uzdek98

  Oceniono 11 razy 1

  POwoli PO nitce do kłębka ..teraz przyjdzie czas na ciecia grasia o POtem na ryzego pierre donaldą .. ciekawe czy beda siedziec w jednej celi ...

 • cholonek

  Oceniono 5 razy 1

  złodzieje z PO
  oszołomy z PiS
  knury z PSL
  banksterzy z Nowoczesnej
  kawiorowe pijaczyny z ZL
  margines społeczny z K'15
  Wybór, obywatelu, należy do Ciebie!

 • ropuch1pincet

  Oceniono 11 razy 1

  Tamborski czlowiek Tuska,Kulczyka i Mosze Kantora.
  jeszcze przyjedzie na Rakowiecka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX