W czarny piątek zaoferowali swoim klientom nic za 5 dol. i... zarobili na tym ponad 71 tys. dol.

Twórcy gry Cards Against Humanity podeszli w bardzo nowatorski sposób do wyprzedaży z okazji czarnego piątku - zaoferowali ludziom absolutnie nic za 5 dol. Co ciekawe, ta ?promocja? przypadła wielu klientom do gustu, a firma zarobiła ponad 71 tys. dol. (ponad 286 tys. zł).
"Ta promocja to było olbrzymie ryzyko - nie mieliśmy zielonego pojęcia, czy ta akcja będzie miała pozytywny, czy negatywny odbiór, czy też w ogóle spotka się z jakąś reakcją" - tłumaczył w rozmowie z serwisem Business Insider współtwórca gry Max Temkin.

Żart się jednak udał i na zakup niczego zdecydowało się ponad 12 tys. ludzi, przy czym niemal 1,2 tys. z nich przekazało ponad 5 dol. (rekordzista zapłacił nawet 100 dol.), dzięki czemu firma zarobiła 71 145 dol.

Tak dużą rzeszę klientów, którzy skorzystali z promocjiCards Against Humanity, Temkin tłumaczy tym, że ludzie po prostu rozumieją ich poczucie humoru, a płacąc te 5 dol., stali się częścią żartu.

Co z pieniędzmi?

Cards Against Humanity słynie ze swoich działań charytatywnych i ta niewielka firma przez pięć lat istnienia przekazała już ponad 4 mln dol. na różne organizacje charytatywne. Tym razem jednak zdecydowała się podzielić te pieniądze po równo na wszystkich 17 pracowników - co oznacza, że każdy dostał po 4185 dol. A następnie każdy z pracowników napisał, na co wydał pieniądze.

Pozłacany wibrujący "masażer", łuk Legolasa i ...

Wśród najciekawszych rzeczy kupionych przez pracowników Cards Against Humanity były m.in. pozłacany 24-karatowym złotem wibrujący "masażer" oraz różne akcesoria do niego.Kolejna pracownica kupiła m.in. łuk Legolasa (jedna z postaci z filmów "Władca pierścieni" i "Hobbit"), strój Robin Hooda i KołczanInnym ciekawym pomysłem była pełna zbroja oraz dwuręczny miecz.Oczywiście nie wszyscy zainwestowali swoje premie w tak oryginalne i dziwne rzeczy, część osób kupiła np. konsole do gier czy komputery. Jedna z pracownic przeznaczyła ponad 2 tys. dol na spłatę 1,5 proc. kredytu studenckiego. Większość pracowników wspomogła także różne cele dobroczynne, jak fundacja na rzecz planowanego rodzicielstwa czy fundacja ratująca zwierzęta.

Nie pierwszy raz...

To już kolejny żart przygotowany przez Cards Against Humanity z okazji czarnego piątku. W ubiegłym roku firma wycofała w ten dzień wszystkie swoje produkty i oferowała za jedyne 6 dol. pudełko... z byczą kupą - po angielsku bullshit, które oznacza także bzdurę.Firma nie ukrywała, co jest w środku, jednak część z 30 tys. klientów, którzy zdecydowali się na zakup byczej kupy, poczuła się oszukana i miała pretensje. Całą sytuację Max Temkin podsumował tak: "Jeśli kupujesz kupę i spodziewasz się, że będzie czymś, co nie jest kupą, to w rzeczywistości kupujesz wartościową lekcję za 6 dolarów". Pieniądze zarobione na pudełku kupy zostały przekazane na cele charytatywne.

Z kolei w 2013 roku firma, zamiast obniżyć ceny z okazji czarnego piątku, podwyższyła je.Więcej o:
Komentarze (30)
W czarny piątek zaoferowali swoim klientom nic za 5 dol. i... zarobili na tym ponad 71 tys. dol.
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 8 razy 4

  jeśli ktos decyduje się na zakup pudełka z byczym goownem to dla mnie nie oznacza to, że ktoś taki ma poczucie humory tylko, że jest zwyczajnie głupi...
  Poczuciem humoru to wykazali się ci panowie, którzy taka promocję bullshitu przygotowali dla łosi a nie ci, którzy za to zapłacili...

 • y.woodoo

  Oceniono 7 razy 1

  Bullshit sprzedaja na okraglo w sklepach z dewocjonaliami. Nie trzeba zadnej reklamy i nic nie idzie na cele dobroczynne. Wszystko do kieszeni. Hej yankesi, yankesi

 • 0

  Kiedyś w ramach przedświątecznych aukcji w Trzecim Programie Polskiego Radia, redaktor Kuba Strzyczkowski zaoferował słuchaczom "nic" od korespondenta z USA Marka Wałkuskiego. Ku wielkiemu zdziwieniu, chyba niemal wszystkich, okazało się, że słuchacze dzwonią i owo "nic" licytują... Poszło za 6 tysięcy złotych! Oczywiście akcja miała charakter charytatywny, ale jednak zrobiło to na mnie wielkie wrażenie!

 • joanna_can

  Oceniono 6 razy -2

  Slowo bullshit nie oznacza byczej kupy. Znow idioci zabrali sie za tlumaczenie. To nic nie warta bzdura, moze byc rowniez klamstwo. Na przyklad ten artykul, drogi, mlody Krzysztofie, spokojnie okreslilabym jako typowy bullshit.

 • endgame222

  Oceniono 4 razy -4

  Ta baba, która ogłosiła całemu światu, że jest aż tak beznadziejna, że nie potrafi znaleźć sobie mężczyzny tylko musi zaspokajać się sztucznym penisem to dno dna. Przebiła nawet redaktorki działu Kobieta z gazeta.pl

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 6 razy -4

  Fundacja na rzecz planowanego rodzicielstwa, czyli przemysłowa fabryka aborcji, handlująca organami zabitych dzieci, określona jako "organizacja dobroczynna"... ten świat musi upaść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX